حقوق و قضا - قوه قضاییه هوشمند

گام‌های بلند قوه‌قضاییه برای فراگیری خدمات الکترونیک قضایی به مردم

با هدف تحقق محتوای فناورانه‌ سند تحول و تعالی قوه قضاییه به منظور ارتقاء سطح خدمات الکترونیک قضایی به مردم، هیأتی از مرکز آمار و فناوری اطلاعات دستگاه قضایی به استان اصفهان سفر کرد.

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی: دادرسی الکترونیک موجب کاهش هزینه مراجعان و تسریع در جریان رسیدگی‌ها می‌شود

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی تأکیدکرد: برگزاری دادگاهای آنلاین موجب کاهش هزینه و زمان مراجعان و همچنین تسهیل و تسریع در فرایند و جریان رسیدگی به پرونده‌ها می‌شود.

همه‌جانبه‌نگری در اصلاح تعرفه دفاتر خدمات الکترونیک قضایی

هزینه‌های دفاتر خدمات الکترونیک قضایی طیف وسیعی از جمله اجاره دفتر، حقوق و مزایای کارکنان، بیمه کارکنان، کاغذ مصرفی، اینترنت، آب، برق، گاز، تلفن و موارد دیگر را شامل می شود. بنابراین، تعرفه خدمات قضائی مانند سایر خدمات و بر اساس آیین‌نامه و اساس‌نامه مصوب، به طور سالانه نیازمند اصلاح است.

بیش از 300 جلسه دادرسی در 20 روز ابتدای دی ماه به صورت الکترونیک در خراسان رضوی برگزار شد

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی گفت: طی 20 روز ابتدای دی ماه سال جاری بیش از 300 جلسه دادرسی به صورت الکترونیک در حوزه قضایی مشهد و شهرستانها برگزار شده است.

در راستای اجرای دستور رئیس قوه‌قضاییه؛ سامانه ارجاع هوشمند به کارشناس راه اندازی شد/ کاهش اطاله دادرسی و اتقان آرای قضایی با سامانه ارجاع هوشمند به کارشناس تحقق می یابد

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه گفت: با هدف کاهش اطاله دادرسی و اتقان آرای قضایی سامانه ارجاع هوشمند به کارشناس راه اندازی و در اختیار تمام قضات کشور قرار گر فته است.

356 زندانی استان قم با استفاده از پابندالکترونیک آزاد شدند

رئیس کل دادگستری استان قم، از آزادی 356 زندانی استان در 6 ماه نخست سال با استفاده از پابند الکترونیک خبر داد.

تقدیر مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه از دادگستری خراسان جنوبی

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه از دادگستری خراسان جنوبی به مناسبت زحمات و تلاش‌های بی وقفه این دادگستری در اجرای طرح خدمات جهادی قضایی تقدیر کرد.

شصت و یکمین دفتر خدمات الکترونیک قضایی در استان کرمان افتتاح شد

شصت و یکمین دفتر خدمات الکترونیک قضایی در استان کرمان با حضور معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری کل استان کرمان افتتاح شد.

۶۳ نقطه محروم استان خراسان جنوبی تحت پوشش طرح خدمات جهادی قضایی قرار گرفتند/ ارائه بیش از هزار و ۵۰۰ خدمت قضایی رایگان به مردم

در پی اجرای طرح خدمات جهادی قضایی در استان خراسان جنوبی به مردم ۶۳ نقطه محروم در این استان، بیش از هزار و ۵۰۰ خدمت قضایی رایگان ارائه شد.

سامانه پنجره واحد مدیریت زمین در قم راه‌اندازی شد

سامانه الکترونیکی پنجره واحد مدیریت زمین قم با هدف ایجاد مانع برای هرگونه تصرف غیرقانونی و دست‌درازی به اراضی و املاک و مدیریت فرآیندهای بین دستگاهی رونمایی شد.