تکرار جنایت در بیمارستان‌های غزه؛ در بیمارستان اندونزی چه می‌گذرد؟

9:30 - 30 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۵۵۲۶
دسته بندی: حقوق بشر ، عمومی
تکرار جنایت در بیمارستان‌های غزه؛ در بیمارستان اندونزی چه می‌گذرد؟
رژیم صهیونیستی در ادامه کارزار یورش و قتل‌عام در بیمارستان‌های غزه، این‌بار بیمارستان اندونزی را هدف قرار داد.

خبرگزاری میزان – بیمارستان‌های غزه از اصلی‌ترین کانون‌های جنایت رژیم صهیونیستی در جنگ اخیر علیه غزه هستند.

بیمارستان اندونزی کجاست؟

تکرار تراژدی جنایت در بیمارستان‌های غزه؛ در بیمارستان اندونزی چه می‌گذرد؟

 

بیمارستان اندونزی، بیمارستانی در بیت لاهیا در شمال نوار غزه در نزدیگی اردوگاه آوارگان جبالیاست؛ ساخت این بیمارستان در سال ۲۰۱۱ آغاز شد.

بودجه ساخت این بیمارستان از محل کمک‌های مردمی و سازمان‌های اندونزیایی مانند انجمن صلیب سرخ تامین شد؛ بیمارستان اندونزی در ژانویه ۲۰۱۶ به دست معاون رئیس‌جمهور اندونزی افتتاح شد.

این بیمارستان دارای ۱۰۰ تخت در بخش، ۴ اتاق عمل و یک بخش مراقبت‌های ویژه ۱۰ تختخوابی است؛ ۴۰۰ نفر از پرسنل این بیمارستان فلسطینی و شماری از کارکنان آن از اندونزی هستند.

در حال حاضر ۲۰۰ نفر از پرسنل پزشکی در بیمارستان اندونزی حضور دارند.

رژیم صهیونیستی در چارچوب استراتژی هدف قرار دادن بیمارستان‌ها با ادعای استفاده نظامی مقاومت فلسطین از این مراکز از زمان آغاز جنگ ۲۰۲۳ در ۷ اکتبر (۱۵ مهر) بیمارستان اندونزی را نیز هدف حملات و بمباران قرار دارد.

در روز ۲۰ نوامبر (۲۱ آبان) ارتش رژیم صهیونیستی بیمارستان اندونزی را کاملا محاصره کرده و کنترل آن را در دست گرفت.

در بیمارستان اندونزی چه می‌گذرد؟

سخنگوی وزارت بهداشت غزه، صبح چهل‌وششمین روز حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه اعلام کرد که دیگر هیچ مرکز درمانی بهداشتی فعالی در شمال غزه وجود ندارد و بیمارستان اندونزی توانایی محدودی برای ارائه خدمات دارد.

سازمان جهانی بهداشت به‎تازگی اعلام کرد از ۳۶ بیمارستان غزه تنها ۱۰ بیمارستان باز هستند؛ مدیر اجرایی سازمان جهانی بهداشت در این‌باره گفت که بیمارستان اندونزی تحت فشار شدید قرار گرفته است.

مدیر بیمارستان اندونزی نیز گفت: رژیم صهیونیستی بخش جراحی بیمارستان را صبح روز دوشنبه هدف قرار داد؛ ده‌ها بیمار تحت بیهوشی در پی این حمله جان خود را از دست دادند؛ این بخش کاملا ویران شده است؛ همه جا پر از ترکش است.

 

تکرار تراژدی جنایت در بیمارستان‌های غزه؛ در بیمارستان اندونزی چه می‌گذرد؟

 

به گفته وی، از ۶۰۰ بیمار حاضر در این بیمارستان، ۱۵۰ نفر از این بیماران شامل مردان، زنان، کودکان با شکستگی، قطع عضو اندام تحتانی یا دستگاه‌های فیکساسیون ارتوپدی قادر به حرکت بدون کمک نیستند.

وزارت بهداشت غزه از شهادت ۱۲ نفر بر اثر این حمله خبر داده و اعلام کرد که تیم‌های پزشکی با وجود تشدید حملات از خروج بیماران از بیمارستان امتناع می‌کنند.

از روز دوشنبه تاکنون، تک تیرانداز‌های صهیونیستی در ساختمان‌های مجاور بیمارستان اندونزی مستقر شده و این بیمارستان را هدف قرار می‌دهند.

بیمارستان اندونزی در حالی به هدف جدید جنایت رژیم صهیونیستی تبدیل شده است که این بیمارستان در حال حاضر محل اسکان ۴ هزار آواره است.

مدیرکل بیمارستان‌های غزه، درباره وضعیت بیمارستان اندونزی اظهار کرد: بیماران و مجروحان در بستر مرگ هدف قرار می‌گیرند و بر اثر گلوله باران تانک‌ها جان خود را از دست می‌دهند، نه بر اثر جراحات و بیماری؛ بسیاری از تجهیزات پزشکی تخریب شده‌اند.

وی گفت: دیگر بیمارستانی در شمال غزه وجود ندارد که بتوانیم بیماران را به آن منتقل کنیم؛ این یک کشتار جمعی است؛ این نسل‌کشی است.

بیمارستان اندونزی در ساعات اخیر به محاصره تانک‌های رژیم صهیونیستی درآمده‌اند.

در عین حال، بیماران بیمارستان اندونزی هنگام خروج از سوی رژیم صهیونیستی هدف قرار گرفتند و روند تخلیه را ناموفق گذاشتند.

گزارش‌ها از بیمارستان اندونزی در صبح روز سه‎شنبه نشان می‌دهند که حدود ۲۰۰ بیمار این بیمارستان با کمک صلیب سرخ چند ساعت پس از حمله مرگ‌بار رژیم صهیونیستی از این بیمارستان خارج شدند.

«اشرف القدره»، سخنگوی وزارت بهداشت غزه، اظهار کرد: ۲۰۰ نفر از بیمارستان اندونزی در جبالیا تخلیه و با اتوبوس به بیمارستان ناصر در شهر جنوبی خانیونس منتقل شدند؛ در مجموع ۵۰۰ بیمار از بیمارستان اندونزی تخلیه شدند و ما به همکاری با صلیب سرخ برای تخلیه بیمارستان اندونزی ادامه می‌دهیم.

 

 

به گفته وی، ارتش اسرائیل در حال محاصره بیمارستان اندونزی است؛ نگران هستیم همان اتفاقی که در الشفا رخ داد، در اندونزی نیز رخ دهد.

آیا قتل‌عامی جدید در انتظار بیمارستان اندونزی است؟

پس از این که ارتش رژیم صهیونیستی بیمارستان الشفا را به پایگاه نظامیان خود تبدیل کرد، اکنون پیش‌بینی می‌شود که این اتفاق برای بیمارستان اندونزی نیز رخ دهد.

در عین حال، نگرانی زیادی از رقم خوردن یک قتل‌عام جدید در بیمارستان اندونزی وجود دارد؛ این نگرانی در حالی تشدید می‌شود که رژیم صهیونیستی با آگاهی از حضور هزاران آواره در این بیمارستان، همچنان این مرکز را بمباران می‌کند.

بخش زیادی از آوارگان در قسمت‌هایی از بیمارستان که تصور می‌شود، امن‌تر هستند، تجمع کردند؛ موضوعی که می‌تواند از سوی رژیم صهیونیستی برای انجام یک قتل‌عام جدید فرصت مطلوبی دیده شود.

وزیر خارجه اندونزی درباره حمله رژیم صهیونیستی به بیمارستان اندونزی غزه، گفت: حمله به بیمارستان نقض آشکار قوانین بین‌المللی بشردوستانه است.

وی از متحدان رژیم صهیونیستی خواست تا از این رژیم بخواهند که جنایت‌هایش را متوقف کند.

 

بیمارستان‌های غزه؛ کانون جنایت‌های رژیم صهیونیستی

بیمارستان‌های غزه در جریان دور جدید حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه به کانون جنایت‌های این رژیم تبدیل شده است؛ تاکنون دست‌کم ۲۱ بیمارستان از ۳۵ بیمارستان غزه - از جمله مرکز تخصصی سرطان نوار غزه - به‌طور کامل از دسترس خارج شده‌اند و بقیه آسیب دیده‌اند و با کمبود دارو و لوازم ضروری مواجه هستند.

رژیم صهیونیستی از زمان آغاز جنگ برای توجیه جنایت‌های خود علیه غیرنظامیان و بیمارستان‌های غزه ادعا کرد که مقاومت فلسطین از بیمارستان‌های این منطقه به‌عنوان مراکز فرماندهی استفاده نظامی می‌کند.

این ادعای رژیم صهیونیستی تاکنون جز تایید رسانه‌های آمریکایی با هیچ سند و مدرکی ارائه نشده است.

تاکنون بیمارستان‌های مختلف غزه از جمله الشفا، العوده، کمال عدوان، اروپایی، الاهلی و الرنتیسی با همین ادعا هدف قرار گرفته و از فعالیت خارج شده‌اند؛ رژیم صهیونیستی در پی انجام حملات مکرر به بیمارستان‌های غزه، به آن‌ها برای تخلیه هشدار می‌دهد.

رژیم صهیونیستی بر‌اساس همین ادعاها، تراژدی بشری را در بیمارستان الشفا رقم زدند؛ این بیمارستان در نهایت در چهل‌و‌سومین روز جنگ تخلیه شده و به فعالیت خود پایان داد.

بخش عمده‌ای از این بیمارستان طی چهل‌و‌سه روز حملات رژیم صهیونیستی تخریب شد؛ در ادامه قطع آب و برق و تخریب زیرساخت‌های آن سبب شد تا بیمارستان قادر به تامین برق تجهیزات پزشکی و اکسیژن مورد نیاز بیماران نباشد.

نام بیمارستان الشفاء، بزرگ‌ترین بیمارستان نوار غزه با جنایت‌های گسترده رژیم صهیونیستی در جنگ ۲۰۲۳ علیه غزه گره خورده است؛ به‌ویژه جنایتی که رژیم صهیونیستی علیه نوزادان نارس بستری در این بیمارستان اعمال کرد.

شماری از این نوزادان در پی قطع برق و نبود اکسیژن جان خود را از دست دادند؛ برخی از آن‌ها پس از تخلیه بیمارستان با وضعیت وخیم به مصر منتقل شدند و انتقال چند نوزاد نارس به دلیل وخامت شدید وضعیت شان در بیمارستان باقی ماندند؛ این نوزادان عموما تنها بازماندگان خانواده‌های خود بودند.

حدود ۳۰۰ بیمار الشفاء پس از دستور تخلیه ارتش رژیم صهیونیستی به بیمارستان اندونزی انتقال یافتند؛ اکنون بیمارستان اندونزی محل وقوع تراژدی مرگ‌باری ناشی از جنایت رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه است.

تیم سازمان بهداشت جهانی که بازدیدی یک ساعته از این بیمارستان پس از تخلیه آن داشت، اعلام کرد که الشفاء یک منطقه مرگ است.

 

دلیل تداوم جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه بیمارستان‌های غزه چیست؟

جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه در واقع نوعی جنگ روانی است؛ در حالی که مردم غزه با این تصور که بیمارستان‌ها از جمله مناطق حفاظت شده در زمان جنگ هستند و به آن‌ها پناه می‌برند، رژیم صهیونیستی با هدف قرار دادن آن‌ها جنگی روانی را به راه انداخته تا نشان دهد که هیچ جا برای ساکنان غزه امن نیست.

حمله رژیم صهیونیستی به بیمارستان‌های غزه بخشی از کارزار گسترده و دیرین آزار و اذیت کارکنان پزشکی و درمانی فلسطین است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *