2022 مرگبارترین سال برای مهاجران در مرزهای آمریکا

۰۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۳:۲۳
کد خبر: ۴۴۹۲۶۷۰
دسته بندی‌: حقوق بشر ، عمومی
طی 12 ماه گذشته 853 مهاجر در مرزهای آمریکا جان خود را از دست داده‌اند که رکورد جدیدی به شمار می‌رود.

خبرگزاری میزان - اطلاعات جمع‌آوری شده نشان می‌دهد که طی 12 ماه گذشته دستکم 853 مهاجر در تلاش برای عبور از مرزهای آمریکا جان خود را از دست داده‌اند.

شبکه «سی‌‎ان‎بی‌سی» با جمع‌آوری ارقام مربوط به مرگ و میر در مرزهای آمریکا، می‌گوید که با مرگ 853 نفر در مرزهای آمریکا طی 12 ماه گذشته، سال مالی 2022 مرگبارترین سال برای مهاجران ثبت شده از سوی آمریکا تبدیل شده است.

به گفته تحلیلگران سیاست مهاجرت، این رقم که به مراتب از رکورد قبلی 546 مرگ مهاجر ثبت شده توسط گشت مرزی در سال مالی 2021 فراتر رفته است، احتمالا به دلیل محدودیت‌های جمع‌آوری داده‌ها از رقم واقعی بسیار پایین‌تر است.

 گزارش ماه آوریل توسط یک ناظر فدرال آمریکا نشان داد که گشت مرزی «داده‌های کامل مرگ و میر مهاجران» را جمع‌آوری و ثبت نکرده است.

این تعداد همچنین شامل تمام مرگ و میر مهاجرانی نمی‌شود که در تلاش برای رسیدن یا عبور از مرز آمریکا جان خود را از دست داده‌اند، زیرا گشت مرزی تنها مهاجرانی را که در قلمرو آمریکا شناسایی یا پردازش کرده، شمارش می‌کند.

با این حال، رکورد مرگ و میر گزارش شده توسط گشت مرزی، نگاهی اجمالی به سفر خطرناک و گاه مرگباری است که میلیون‌ها مهاجر طی سال‌های گذشته به امید رسیدن به آمریکا انجام داده‌اند.

بسیاری از مهاجران در «ریو گراند» غرق شده‌اند؛ برخی دیگر به دلیل گرمای شدید در زمین‌های صحرایی نامناسب در امتداد برخی از بخش‌های مرز جنوبی آمریکا از بین رفته‌اند؛ مقامات آمریکا همچنین از سقوط مرگبار از موانع مرزی که مهاجران گاهی اوقات از آنها بالا می‌روند، گزارش کرده‎اند.

اما حتی زمانی که مهاجران با موفقیت وارد آمریکا می‌شوند، این سفر همچنان می‌تواند مرگبار باشد، همانطور که با مرگ 53 مهاجر رها شده در داخل یک کامیون در ماه جولای، مرگبارترین پرونده قاچاق انسان در تاریخ آمریکا نشان داده شده است.

مقامات مهاجرت فعلی و سابق آمریکا می‌گویند که افزایش اخیر در مرگ و میر مهاجران می‌تواند تا حدی به افزایش تعداد مهاجرانی نسبت داده شود که طی دو سال گذشته به طور غیرقانونی از مرز آمریکا و مکزیک عبور کرده‌اند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *