۲۵۰ میلیارد ریال تسهیلات خوداشتغالی به زندانیان آزادشده خراسان رضوی پرداخت شد

13:25 - 18 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۳۴۵۰
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
۲۵۰ میلیارد ریال تسهیلات خوداشتغالی به زندانیان آزادشده خراسان رضوی پرداخت شد
مدیرکل زندان‌های استان خراسان رضوی از پرداخت ۲۵۰ میلیارد ریال تسهیلات خود اشتغالی طی یکسال گذشته به زندانیان آزاد شده استان خبر داد.

خبرگزاری میزان - سید مجتبی حسینی اظهار کرد: با توجه به اینکه عدم وجود اشتغال پایدار یکی از عوامل ارتکاب جرم و بزه در جامعه است و در یک رابطه معکوس، موثرترین راه برای پیشگیری از وقوع جرم نیز محسوب می‌شود، از همین رو توسعه اشتغال پایدار و حرفه آموزی برای زندانیان در دوران تحمل حبس و اعمال حمایت‌های شغلی برای زندانیان پس از آزادی یک راهبرد اجرایی در حوزه سیاست گذاری سازمان زندان‌ها است.

وی افزود: در همین راستا با توجه به اینکه زندانیان پس از آزادی دچار بحران مالی هستند و توان و پشتوانه کافی برای راه اندازی شغل مناسب ندارند با موافقت دولت و مجلس در لایحه بودجه اعتباری تحت عنوان تسهیلات خوداشتغالی زندانیان آزاد شده در نظر گرفته شده است.

مدیرکل زندان‌های استان خراسان رضوی گفت: این تسهیلات به عنوان سرمایه اولیه به تمام زندانیانی که حداقل سه ماه تحمل حبس داشته باشند، بیش از یکسال از آزادی آن‌ها نگذشته باشد و صاحب ایده‌های شغلی یا طرح کسب و کار باشند با رعایت ضوابط نظام بانکی تعلق می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: در همین راستا طی یکسال گذشته ۲۵۰ میلیارد ریال تسهیلات خود اشتغالی به زندانیان آزاد شده خراسان رضوی پرداخت شده که این مددجویان پس از مشاوره مددکاری و مشاوره شغلی به بانک‌های عامل جهت دریافت تسهیلات معرفی شده اند.

گفتنی است در این فرآیند ۸۰ عنوان شغلی توسط زندانیان آزاد شده جهت دریافت تسهیلات طرح شده که مشاغلی مانند دامداری، کشاورزی، خدمات خودرویی، خدمات و صنایع ساختمانی، خیاطی و مشاغل فروشگاهی در این بین بیشترین فراوانی را دارند.

متقاضیان می‌توانند جهت ثبت نام و تکمیل مدارک به مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندان‌های خراسان رضوی مراجعه کنند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *