استقبال مردم فارس از پویش اجتماعی «سهم من ۴٠»/ ۹۵٠ زندانی غیرعمد فارس منتظر کمک خیران هستند

11:38 - 16 فروردين 1403
کد خبر: ۴۷۶۶۵۶۶
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
استقبال مردم فارس از پویش اجتماعی «سهم من ۴٠»/ ۹۵٠ زندانی غیرعمد فارس منتظر کمک خیران هستند
رئیس ستاد دیه استان فارس گفت: اگر هر کدام از مردم شریف فارس، مبلغ ۴٠ هزار تومان به ستاد دیه کمک کنند، تمام ۹۵٠ زندانی جرایم غیر عمد استان از زندان‌ها آزاد می‌شوند.

خبرگزاری میزان - اسحاق ابراهیمی ضمن تسلیت ایام شهادت امام علی (ع) و آرزوی خیر و برکت و قبولی طاعات عبادات مردم عزیز در شب‌های قدر، با بیان اینکه با همفکری مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس، برای دومین سال شاهد اجرای پوش سهم من ۴٠ در ماه مبارک رمضان هستیم، گفت: بیش از ۹۵۰ زندانی مالی جرایم غیر عمد در زندان‌های فارس نگهداری می‌شوند و میزان بدهی‌های این افراد بیش از ۲٠٠ میلیارد تومان است.

رئیس ستاد دیه استان فارس گفت:طبق محاسبه اگر ۲۰۰ میلیارد تومان نقدینگی وجود داشته باشد، می‌توان تمام این افراد که در وقوع جرم انگیزه عمد نداشته اند را از زندان آزاد کرد و به این ترتیب به آن ها و خانواده هایشان کمک کرد.

وی ادامه داد: همراهی پر مهر صدا و سیمای مرکز فارس شاهد تبلیغ و تبیین این پویش و برکات آن هستیم به ترتیبی که استقبال مردم گرانقدر را بدنبال داشته و تا ۱۹ رمضان المبارک سال جاری، بیش از ۳۱۵۰ تراکنش انجام شده و مجموعاً بیش از ۴ میلیارد و دویست میلیون تومان در قالب این پویش برای آزادی زندانیان کمک به حساب‌های اعلامی واریز شده است.

مدیرکل زندان‌های فارس ادامه داد: در استان بیش از ۵ میلیون نفر جمعیت داریم، طبق محاسبات اگر هر فرد استان فارس، مبلغ ناچیز ۴۰ هزار تومان را به این امر اختصاص دهد، امکان آزاد سازی ۹۵۳ نفر زندانی جرایم غیر عمد از زندان فراهم خواهد شد و این مددجویان می‌توانند به جامعه و کانون خانواده بازگردند.

رئیس ستاد دیه فارس در ادامه تصریح کرد: علاوه بر این پویش با برکت، ستاد دیه در استان مطابق سنت حسنه هر ساله، جشن‌های گلریزان را برگزار می‌کند، در سال جاری هم جشن‌های گلریزان در شهرستان‌های جهرم، آباده و داراب در هجدهم فرورردین ماه، لارستان در بیستم فروردین، شیراز و مابقی شهرستان‌ها نیز در تاریخ ۱۹ فروردین ماه مصادف با ۲۷ رمضان المبارک شاهد برگزاری جشن‌های گلریزان خواهند بود. بنابر این امیدواریم همانگونه که مردم شریف و نوع دوست در سال‌های گذشته هم حامی و یاور ستاد دیه بوده اند و کمک‌های بی نظیری را برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد، پرداخت کرده اند، امسال هم در این جشن‌های گلریزان مشارکت مؤثر و پر رنگ داشته باشند.

گفتنی است هم استانی‌های عزیز می‌توانند از طریق واریز کمک‌های خود به شماره کارت: ۶۱۰۴۳۳۷۷۷۰۰۳۰۹۶۱ و شماره حساب: ۱۱۹۹۱۱۹۹/۱٠ نزد بانک ملت شعبه امیر کبیر شیراز بنام ستاد دیه استان فارس، موجبات آزادی زندانیان جرایم غیر عمد و بازگرداندن شادی به خانواده‌های منتظر و خاموش این افراد را فراهم سازند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *