جلوگیری از هزار و ۲۹۹ تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی زراعی استان قزوین/ ۷۳ مورد قلع و قمع شد

10:57 - 25 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۴۶۵۴
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
جلوگیری از هزار و ۲۹۹ تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی زراعی استان قزوین/ ۷۳ مورد قلع و قمع شد
رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: در ۹ ماه سال جاری از هزار و ۲۹۹ تغییر کاربری غیر مجاز در اراضی زراعی استان جلوگیری شده و ۷۳ ساخت و ساز غیر مجاز نیز در این مدت قلع و قمع شد.

خبرگزاری میزان - علی شعبانی در مورد تغییر کاربری اراضی زراعی در ۹ ماهه سال جاری اظهار کرد: با پی گیری دستگاه‌های متولی و ورود مجموعه قضایی استان و در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی، از یک هزار ۲۹۹ مورد تغییر کاربری در اراضی کشاورزی و زراعی جلوگیری شد و اراضی به وضع سابق اعاده شده است.

وی با بیان اینکه مجموعه قضایی در کنار دستگاه‌های متولی به صورت جدی با سودجویان و متخلفان برخورد می‌کند؛ گفت: در ۹ ماه سال جاری ۷۳ مورد از ساخت و ساز‌های غیر مجاز در استان قلع و قمع شده است.

رئیس کل دادگستری استان قزوین اضافه کرد: با حمایت مجموعه قضایی استان و سازمان منایع طبیعی و آبخیزداری در همین بازه زمانی نیز ۳۱۳ از اراضی ملی و منابع طبیعی استان با ارزش ریالی ۶۲۷ میلیارد ریال آزادسازی و رفع تصرف شد.

شعبانی افزود: در راستای صیانت از حقوق‌عامه و پیشگیری از خطرات و خسارات احتمالی در مواقع وقوع سیل و طغیان رودخانه‌ها با پیگیری‌های دستگاه قضایی بیش از ۸ هکتار از حریم و بستر رودخانه‌های استان در ۹ ماهه سال جاری آزاد سازی شد و تعداد ۲۶۰ حلقه چاه غیر مجاز نیز پلمب و مسلوب المنفعه شده است.

رئیس کل دادگستری استان قزوین در پایان تاکید کرد: دستگاه قضایی با هرگونه اقدام غیرقانونی در تصرف اراضی دولتی و ملی، تجاوز به حریم و بستر رودخانه‌ها و... جهت جلوگیری از بروز خسارت به اموال عمومی و منابع طبیعی با جدیت برخورد کرده و دستگاه‌های متولی هم مکلف به افزایش نظارت‌ها در این زمینه هستند که در صورت کم کاری باید پاسخگوی باشند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *