۳ هکتار اراضی ملی و دولتی در شهرستان ریگان رفع تصرف شد

17:37 - 14 آذر 1402
کد خبر: ۴۷۴۷۸۸۸
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
۳ هکتار اراضی ملی و دولتی در شهرستان ریگان رفع تصرف شد
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ریگان استان کرمان از رفع تصرف ۳ هکتار از اراضی ملی و دولتی در این شهرستان خبر داد و گفت: ارزش ریالی زمین‌های رفع تصرف‌شده بیش ۱۸۰ میلیارد ریال است.

خبرگزاری میزان - سید روح الله میرتاج الدینی اظهار کرد: در راستای فرمایش مقام معظم رهبری در زمینه مبارزه با پدیده شوم زمین خواری؛ میزان سه هکتار از اراضی ملی که در تصرف متصرفین بصورت غیر قانونی بود با دستور و نظارت دادستان ریگان در معیت و با حضور نیرو‌های فراجا رفع تصرف و به بیت المال اعاده شد موقعیت اراضی متصرفه داخل محدوده و حریم شهرمحمد آباد ریگان بود.

وی افزود: از ابتدای امسال توسط اداره راه و شهرسازی بیش از ۴ هکتار از زمین‌های ملی ودولتی در شهرستان‌های ریگان وگنبکی از چنگ زمین خواران و متصرفین بازستانده شده، و به بیت المال بازگشته است.

 دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ریگان عنوان کرد: شهروندان قبل از هرگونه اقدام به خرید اراضی در محدوده وحریم شهر‌های تابعه؛ برای اطمینان از ماهیت ملک مورد نظر مراتب را از طریق واحد املاک اداره راه وشهرسازی استعلام کنند، تا مورد سوءاستفاده افراد سود جو وفرصت طلب قرار نگیرند.

در ادامه رئیس اداره راه وشهرسازی بیان کرد: درصورت مشاهده هر گونه تصرف اراضی ملی چه در محدوده وحریم شهر با شماره تلفن واحدیگان حفاظت از اراضی دولتی اداره راه وشهرسازی ۴۴۳۶۱۲۶۳_۰۳۴ تماس حاصل کنند.

ابوالقاسمی از گشت زنی از اراضی ملی و دولتی محدوده و حریم شهر‌های تابعه به صورت محسوس ونامحسوس و شبانه روزی حتی در ایام تعطیل توسط یگان حفاظت آن اداره خبر داد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *