رژیم صهیونیستی به دنبال پاکسازی قومی در سراسر فلسطین

9:18 - 24 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۴۵۱۱
دسته بندی: حقوق بشر ، عمومی
رژیم صهیونیستی به دنبال پاکسازی قومی در سراسر فلسطین
رژیم صهیونیستی علاوه بر تجاوزات در نوار غزه، همزمان جنایت‌های خود را علیه ساکنان کرانه باختری و به‌خصوص کودکان ادامه می‌دهد.

خبرگزاری میزان – همزمان که جهان بر محاصره، نسل‌کشی و کمپین بمباران رژیم صهیونیستی در نوار غزه متمرکز است، این رژیم همچنین در سراسر کرانه باختری اشغالی فلسطینی‌ها را به وحشت می‌اندازد.

حدود ۲۰۰ نفر از جمله حدود ۴۰ کودک، در این منطقه از سوی ارتش و شهرک‎نشینان صهیونیست از ۷ اکتبر (۱۵ مهر) به شهادت رسیده‌اند.

روایتی از وضعیت یک مرکز نگهداری کودکان در اردوگاه جنین

از سال ۲۰۱۸، «برایتون تراست»، یک موسسه خیریه انگلیسی، کمک مالی به مرکز کودکان «التفوق» در اردوگاه جنین کرده است؛ این مکانی است که کودکان می‌توانند برای یادگیری، بازی و معاشرت به آنجا بروند، اما در هفته‌های اخیر، بسیاری از آن‌ها ابر اثر بمباران رژیم صهیونیستی در این مرکز پناه گرفته‌اند و به دلیل ویران شدن خانه‌هایشان در آنجا می‌خوابند.

رژیم صهیونیستی به دنبال پاکسازی قومی در سراسر فلسطین

مانند هر گوشه‌ای از اردوگاه پرجمعیت جنین، مرکز کودکان التفوق در حال حاضر هدف حمله قرار گرفته و در واقع مدت زیادی است که هدف حملات رژیم صهیونیستی بوده است.

رژیم صهیونیستی به دنبال پاکسازی قومی در سراسر فلسطین

در جولای گذشته، در جریان تهاجم خشونت‌آمیز خود به جنین که منجر به شهادت ۱۲ فلسطینی شد، نظامیان صهیونیست به این مرکز حمله و آن را ویران کردند.

آن‌ها نه‌تنها تمامی امکانات و تجهیزات، از جمله کتاب‌های کودکان را از بین بردند، بلکه سوراخ‌های بزرگی را نیز در دیوار‌های بیرونی ساختمان ایجاد کردند که به‌سختی قابل سکونت است. 

کودکان در نهایت به این مرکز بازگشتند، اما مشخص بود که در آنجا امن نیستند؛ ارتش رژیم صهیونیستی مصمم بود که اجازه ندهد فلسطینیان در جنین حتی در یک مرکز برای کودکان، صلح و آرامش داشته باشند و از زمانی که این رژیم تجاوزات خود را افزایش داده اوضاع به‌طور قابل توجهی بدتر شده است.

رژیم صهیونیستی به دنبال پاکسازی قومی در سراسر فلسطین

یک معلم در مرکز کودکان التفوق در اواسط اکتبر در مورد وضعیت وحشتناکی که کودکان جنین از زمان تهاجم جولای در آن قرار داشتند، می‌گوید: ما از جولای در این مرکز یک شب آرام نداشتیم، زمانی که حملات به نوار غزه آغاز شد، حملات به اردوگاه جنین بدتر شد، زندگی آنقدر سخت شده که انگار نمی‌توانیم نفس بکشیم، نظامیان تهدید می‌کنند همان کاری را که با مردم غزه می‌کنند، در جنین با ما خواهند کرد، در واقع، آن‌ها قبلا این کار را شروع کرده‌اند، اما جهان در جای دیگری بسیار مشغول است و تنها روایت صهیونیستی داستان را می‌بیند، امروز تنها یک آرزو داریم؛ تنها یک شب آرام داشته باشیم، بدون اینکه با خبر کشته شدن یکی از اعضای خانواده یا کل خانواده از خواب بیدار شویم.

او در ادامه گفت که نظامیان صهیونیستی شبانه وارد خانه‌اش شده و خانواده‌اش را ساعت‌ها در حالی که می‌خواستند فردی را در منطقه دستگیر کنند، بازداشت کردند.

این معلم فلسطینی یادآور شد: آن‌ها ما را به مدت ۳ ساعت حبس کردند و حتی فرزند کوچک ما که تنها ۱۵ روز از تولد او می‌گذشت، اجازه دریافت شیر را نداشت؛ این موارد اینجا عادی است، اما همه بچه‌ها از درون می‌میرند، آن‌ها نمی‌دانند که چرا این اتفاق می‌افتد، ما فریاد می‌زنیم، اما کسی صدای ما را نمی‌شنود.

یک معلم دیگر می‌نویسد: هر شب ما مردم، بچه‌ها را از دست می‌دهیم، ما تعداد زیادی را دفن کردیم، اما به دلیل اینکه آن‌ها پس از حمله می‌میرند، اخبار هرگز به آن‌ها اشاره نمی‌کنند، حتی قبرستان ما نیز بمباران شد، مرکز ما در وسط اردوگاه جنین قرار دارد، تنها مکان دوست‌داشتنی برای کودکان و اکنون دسترسی به آن بسیار خطرناک است، اما کودکان آن را تنها جایی می‌یابند که می‌تواند به آن‌ها کمک کند تا زنده بمانند، من نمی‌توانم به آن‌ها بگویم که ما واقعا در خطر هستیم.

رژیم صهیونیستی به دنبال پاکسازی قومی در سراسر فلسطین

وضعیت نگران‎کننده کرانه باختری

رسانه‌ها در مورد نوار غزه صحبت می‌کنند، اما در کرانه باختری نیز وضعیت بسیار بدی است، شهرها، روستا‌ها و اردوگاه‌ها همگی محاصره شده‌اند و به طور مداوم تحت حمله هستند و همه، از جمله هزاران کودک، در معرض خطر و رنج هستند.

بهانه رژیم صهیونیستی برای کشتار و معلول کردن هزاران فلسطینی، از جمله کودکان، در نوار غزه «نابودی حماس» است، در کرانه باختری، حماس در قدرت نیست و با این حال رژیم صهیونیستی در حال افزایش سرکوب و خشونت است.

پاکسازی قومی؛ هدف واقعی رژیم صهیونیستی

این کار را به این دلیل انجام می‌دهد که هدف واقعی آن، در غزه و سایر نقاط فلسطین، «نابودی حماس» یا شکست دادن هیچ دشمن دیگری نیست؛ هدف واقعی آن پاکسازی قومی بوده و اکنون نیز است.

همانطور که پیش از این فاش شده، رژیم صهیونیستی می‌خواهد تمامی غزه را به کنترل خود درآورد و جمعیت آن را به صحرای سینا در مصر اخراج کند؛ همین امر در کرانه باختری هم صدق می‌کند، حتی اگر ابزار‌های اخراج جمعیت بومی یکسان نباشد.

رژیم صهیونیستی به دنبال پاکسازی قومی در سراسر فلسطین

مناطق وسیعی از کرانه باختری پیش از ۷ اکتبر با استفاده از ترور و قتل‌عام از سوی شهرک‌نشینان و ارتش صهیونیستی هدف قرار گرفته بود، اما در هفته‌های گذشته، شتاب بیشتری در خارج کردن فلسطینی‌ها مشاهده شده است.

این الگویی است که پیش از این نیز مشاهده شده است؛ نخست فلسطینیان ساکن در مناطق روستایی مجبور خواهند شد سرزمین خود را ترک کنند و به شهر‌ها نقل مکان کنند و سپس کسانی که در شهر‌ها هستند به کشور ثالث رانده خواهند شد؛ رژیم صهیونیستی «نکبت دوم» را نه‌تنها در غزه، بلکه در کرانه باختری آغاز کرده است.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *