۳۶ مددجوی زندان قائمشهر با کمک خیرین آزاد شدند

9:52 - 23 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۴۳۱۷
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
۳۶ مددجوی زندان قائمشهر با کمک خیرین آزاد شدند
۳۶ نفر از مددجویان شهرستان قائمشهر با حضور رئیس کل دادگستری مازندران از زندان آزاد شدند و به ۹۰ زندانی دیگر مرخصی اعطا شد.

خبرگزاری میزان - حجت الاسلام والمسلمین محمدصادق اکبری رئیس کل دادگستری استان مازندران به همراه معاونین قضایی دادگستری استان، مسئولین و قضات حوزه قضایی شهرستان قائمشهر و مدیرکل زندان‌های استان از بند‌های مختلف زندان قائمشهر بازدید و ضمن دیدار چهره به چهره با مددجویان و استماع مشکلات آنها، دستورات مقتضی را جهت بررسی صادر کردند.

همچنین در راستای ایجاد اشتغال برای زندانیان به عنوان یکی از برنامه‌های مهم مد نظر، طرح اشتغال‌زایی زندان قائمشهر در مساحتی به وسعت یک‌هزار مترمربع کلنگ زنی شد.


حجت‌الاسلام والمسلمین اکبری در حاشیه بازدید از زندان قائمشهر اظهار کرد: با اقدام شایسته همکاران قضایی شهرستان قائمشهر و کمک خیرین ، ۳۶ نفر از محکومین مالی و غیرمالی که به لحاظ عجز از رد مال در زندان محبوس بودند، امروز از زندان آزاد شدند و به کانون خانواده خود بازگشتند.

وی افزود: با بررسی‌های مسئولین حوزه قضایی قائمشهر، افراد واجد شرایط اعطای مرخصی در این زندان نیز مورد بررسی و شناسایی قرار گرفته و ۹۰ نفر در این راستا به مرخصی رفتند.

حجت‌الاسلام والمسلمین اکبری ادامه داد: هم در آموزه‌های دینی و هم در قانون بر توجه به حقوق زندانیان تاکید شده است و باید شرایط لازم برای دادرسی عادلانه به بهترین شکل ممکن برای مددجویان فراهم شود.

وی با تاکید بر اینکه حتی الامکان باید از مجازات حبس و معرفی فرد به زندان اجتناب شود، خاطرنشان کرد: زندان جای افرادی است که مردم از آزادی و حضور آن‌ها در جامعه متضرر شده و نظم امنیت جامعه را مختل کنند.

رئیس کل دادگستری استان مازندران و هیات همراه در بند نسوان زندان قائمشهر نیز حضور یافته و ضمن گفت‌وگو با مددجویان و استماع مشکلات آنها، دستورات مقتضی را صادر کردند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *