اعضای شبکه ایجاد التهاب در بازار ارز و طلا در استان مرکزی دستگیر شدند

13:56 - 21 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۴۰۰۰
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
اعضای شبکه ایجاد التهاب در بازار ارز و طلا در استان مرکزی دستگیر شدند
رئیس کل دادگستری استان مرکزی از دستگیری اعضای شبکه ایجاد التهاب در بازار ارز و طلا در استان خبر داد و گفت: اسناد و مدارک مرتبط با جرم این افراد کشف و ضبط شد.

خبرگزاری میزان - حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالمهدی موسوی با اشاره به برخی التهابات ارزی ایجاد شده در کشور، گفت: این وضعیت به دلایل مختلفی صورت گرفته که یکی از این موضوعات سوداگری فعالان در حوزه خرید و فروش ارز بود.

وی افزود: به دنبال گزارشات واصله از ناحیه سربازان گمنام امام زمان (عج) اداره کل اطلاعات استان مرکزی که حکایت از ایجاد شبکه سازماندهی شده از افرادی داشته که با همدستی تعدادی از اتباع خارجی در کشور‌های دیگر اقدام به طراحی ربات و راه‌اندازی کانال‌های تلگرامی در فضای مجازی کرده و با بهره‌گیری از هوش مصنوعی، به قیمت دهی و ایجاد التهاب در بازار ارز دامن می‌زدند با پیگیری‌های دستگاه قضایی استان و صدور دستورات لازم و رصد و اقدام به موقع سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات استان مرکزی، این افراد دستگیر و اسناد و مدارک مرتبط با جرم کشف و ضبط شد.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی ادامه داد: افراد این شبکه که در بازار ارز و طلای استان مرکزی و تهران فعال بودند، ضمن انجام معاملات طلا و ارز فردایی بدون اینکه ارز و طلای واقعی را در معاملات خود جابه‌جا کنند، با قیمت‌دهی واهی و غیر واقعی، ضمن التهاب آفرینی کاذب در قیمت ارز و طلای کشور، سود‌های کلانی را عاید خود کرده بودند.

حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی گفت:برابر اسناد و مدارک مکشوفه از متهمین و اعترافات نامبردگان، مقادیر قابل توجهی طلا و دلار نقدی، از آن ها کشف و ضبط شد.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی خاطرنشان کرد: در این رابطه تعداد ۶ نفر دستگیر شدند که در خصوص آن‌ها پرونده کیفری در دادسرای عمومی و انقلاب اراک به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور، پول‌شویی، فرار مالیاتی، انجام معاملات فردایی و همچنین عدم رعایت ضوابط تعیینی دولت، موضوع تبصره ۴ ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در خصوص ثبت معاملات فلزات گران‌بها، تشکیل شده و در حال رسیدگی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی در پایان با اشاره به سیاست‌های محوری دستگاه قضا در زمینه شناسایی و مبارزه قاطع با فساد و بستر‌های فسادخیز، اظهارکرد: دستگاه قضایی با انجام اقداماتی از جمله جمع آوری و محاکمه دلالان، سوداگران و فرصت طلبان بازار ارز و طلا، کمک بزرگی به دولت برای ایجاد آرامش در این حوزه کرده و در این مسیر به مبارزه و برخورد سخت و قاطع با مجرمین و متخلفان ادامه خواهد داد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *