کمیته پیشگیری از جرائم و آسیب‌های فضای مجازی استان البرز تشکیل شد

10:06 - 29 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۵۱۷۲
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
کمیته پیشگیری از جرائم و آسیب‌های فضای مجازی استان البرز تشکیل شد
اولین جلسه کمیته پیشگیری از جرائم و آسیب‌های فضای مجازی با بررسی حدود صلاحیت و اختیارات دستگاه‌ها برای غنی‌سازی محتوایی فضای مجازی برگزار شد.

خبرگزاری میزان - جلسه کمیته پیشگیری از جرائم و آسیب‌های فضای مجازی به میزبانی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان البرز برگزار شد.

در این جلسه فرید نجف نیا معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان البرز با تأکید بر منویات مقام معظم رهبری درخصوص لزوم مدیریت فضای مجازی به عنوان یکی از اولویت‌ها و ارجحیت‌های مدیریتی کشور گفت: فضای مجازی، قلمرویی وسیع، بدیع و بکر است که ظرفیت‌ها، فرصت‌ها و آسیب‌هایی را با خود به همراه دارد و با افزایش سواد رسانه‌ای شهروندان، تا حد زیادی از وقوع جرایم این حوزه پیشگیری می‌شود.

وی با اشاره به تشکیل قرارگاه رصد فضای مجازی به همت دادستانی مرکز استان اظهار کرد: ۳ کمیته تخصصی یعنی کمیته پیشگیری، کمیته رصد فضای مجازی و کمیته اقدامات مقابله‌ای در این قرارگاه تشکیل شده و در این جلسات، حدود صلاحیت و اختیارات دستگاه‌ها برای غنی‌سازی محتوایی فضای مجازی مشخص می‌شود.

دبیر شورای پیشگیری از وقوع جرم استان البرز هدف از تشکیل کمیته پیشگیری را ایجاد بانک جامع اطلاعات محصولات رسانه‌ای در حوزه پیشگیری از جرایم و آسیب‌های فضای مجازی، تولید محتوای فاخر، اثربخش و مثبت و هشتگ‌سازی جریان‌های ارزشی و اسلامی، جذاب سازی و غنی‌سازی محتوا و خدمات بومی جهت پاسخگویی حداکثری به نیاز‌های داخلی عنوان کرد.

در این جلسه تصمیماتی درباره تشکیل پردیس تولید محتوای پیشگیرانه و آموزشی درخصوص جرایم فضای مجازی، برگزاری کارگاه‌های سواد رسانه‌ای و راه اندازی خانه فعالان مجازی استان اتخاذ شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *