آزار و تعرض به پناهجویان در مراکز پلیس آمریکا

8:36 - 26 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۳۹۱۰
دسته بندی: حقوق بشر ، عمومی
آزار و تعرض به پناهجویان در  مراکز پلیس آمریکا
یک گزارش می‎گوید شماری از افسران پلیس آمریکا به سوء استفاده و تجاوز جنسی به پناهجویان متهم شده‌اند.

خبرگزاری میزان – دفتر پاسخگویی غیرنظامی پلیس آمریکا(COPA) به تازگی اعلام کرد که شکایتی دریافت کرده و تحقیقاتی را در مورد ۴ افسر پلیس شیکاگو (CPD) آغاز کرده است.

این افسران پلیس اقدام به سوء رفتار و تجاوز جنسی به مهاجران جوان که در ایستگاه پلیس «لاندل» ساکن هستند، کردند.

گزارش‌های بعدی نشان می‌دهد که تحقیقات تنها با ۲ افسر ادامه دارد و هیچ نام یا جزئیاتی از این شکایت منتشر نشده است.

شبکه محلی «ای‌بی‌سی ۷» گزارش داد که ۴۰ پناهجو مجبور بودند در لابی ایستگاه پلیس «لاندل» استراحت کنند و بعد از این شکایت، آن‌ها به یکی از مراکز پناهجویی در شیکاگو منتقل شده‌اند.

از ماه آگوست گذشته، حدود ۱۱ هزار پناهجو وارد شیکاگو شده‎اند؛ این مهاجران از ایالت‌های تحت کنترل جمهوری خواهان در مرز جنوبی تگزاس در یک مانور سیاسی از سوی «گرگ ابوت»، فرماندار تگزاس با اتوبوس به این شهر منتقل شدند.

اسکان پناهجویان در ایستگاه‌های پلیس شیکاگو

در حال حاضر هر یک از ۲۰ ایستگاه پلیس شیکاگو بیش از ۷۳۰ مهاجر را در خود جای داده است که در طبقات زندگی می‌کنند.

حدود ۵ هزار پناهجو در مراکز شهری در پناهگاه‌های موقت اسکان داده شدند و برخی از آن‌ها با اجاره نامه‌های کوتاه مدت به مسکن موقت منتقل شده‌اند.

برخورد نامناسب با پناهجویان در ایستگاه‌های پلیس

«کارلا اوربینا»، یک مهاجر از نیکاراگوئه، می‎گوید: بسیاری از افسران پلیس برای ما احترامی قائل نیستند، آن‌ها ما را مانند اشیا می‌بینند؛ برخی از افسران نه تنها با زنان، بلکه با همه مهاجران بدرفتاری می‌کنند، آن‌ها را نام‌گذاری می‌کنند و حریم خصوصی محدودی را که ممکن است داشته باشند، نقض می‌کنند.

بسیاری از شهر‌های آمریکا از جمله شیکاگو که پناهجویان به آن‌ها منتقل می‌شوند، بودجه یا تسهیلات مسکن برای کمک به ده‌ها هزار خانواده در حال ورود را ندارند، اگرچه مقام‎های شهری ادعا می‌کردند که پناهگاه امنی برای مهاجران وجود دارد.

در شیکاگو، پناهگاه‌ها، کلیساها، سیستم پزشکی شهر و آژانس‌های غیردولتی به سرعت تحت فشار قرار گرفتند و بنابراین خانواده‌های مهاجر مجبور شده‌اند در طبقات ایستگاه‌های پلیس، در مدارس دولتی بسته‌شده و خانه‌های صحرایی منطقه‌ای و پارک‌ها بدون غذا یا امکانات و حمام کافی بخوابند. 

شکایت پناهجویان از بدرفتاری با پلیس

به گزارش «wsws»، پناهجویان به تازگی شکایت‎های مربوط به بدرفتاری، شرایط غیرقابل قبول، کمبود مواد غذایی و حمایت اجتماعی را به شهرداری شیکاگو بردند.

یک زن مهاجر، می‎گوید: مادران مهاجر تهدید می‌شوند که در صورت شکایت، از پناهگاه اخراج خواهند شد؛ معترضان خواهان شفافیت تحقیقات درباره افسران متهم به تجاوز و آزار جنسی هستند.

سوء استفاده از خانواده‌های مهاجر آسیب پذیر و فرزندان آن‌ها از سوی پلیس به شدت خشن و فاسد، اتهامی است که به راحتی می‌تواند خشم اجتماعی و انزجار را از دهه‌ها نابرابری، استثمار و سوء استفاده پلیس شعله‎ور کند. 

مقام‎های شهرداری این منطقه خواستار پایان یافتن سریع این تحقیقات هستند.

رئیس کمیته ایمنی عمومی پلیس آمریکا، می‎گوید: ما باید این موضوع را حل کنیم. ما نمی‌توانیم اجازه دهیم که این روند تداوم پیدا کند؛ اگر ماه‌ها طول بکشد، برای همه ضرر خواهد داشت، و ما هنوز پاسخی نداریم. ما باید این مشکل را ظرف چند هفته حل کنیم.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *