حکم محکومیت ۳۰ نفر از مدیران، شهرداران و کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان کردستان در یکسال اخیر صادر شد

۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۳:۰۰
کد خبر: ۴۷۱۶۵۴۵
دسته بندی‌: قضایی ، حقوقی
حکم محکومیت ۳۰ نفر از مدیران، شهرداران و کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان کردستان در یکسال اخیر صادر شد
رئیس کل دادگستری استان کردستان از صدور حکم محکومیت ۳۰ نفر از مدیران، شهرداران و کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان طی یکسال اخیر خبر داد.

خبرگزاری میزان - حجت الاسلام و المسلمین حسینی از محکومیت قطعی ۳۰ نفر از مدیران، شهرداران و کارکنان دستگاه‌های اجرایی سطح استان، متعاقب بررسی گزارش‌های بازرسی کل استان کردستان در دادگستری استان در مبارزه قاطع با فساد در دستگاه‌های اجرایی و اعلام جرم علیه خاطیان خبر داد. 

وی، تدلیس در معاملات دولتی، اهمال و کوتاهی در انجام وظایف منجر به تضییع اموال دولتی، جعل و استفاده از سند مجعول، تصرف غیرقانونی در وجوه و اموال دولتی، اختلاس، ارتشا و گزارش خلاف واقع را از مهم‌ترین عناوین جرایم ارتکابی این افراد متخلف برشمرد و عنوان کرد: در جریان این رسیدگی‌ها، برای تعداد ۱۳ نفر مدیر و شهردار، ۱ نفر معاون، ۱۳ کارمند، ۳ نفر کارشناس رسمی و ۱ نفر شخص حقیقی مرتبط با این جرایم، آرای محکومیتی از قبیل حبس، جزای نقدی، انفصال موقت و رد مال صادر شده است. 

رئیس کل دادگستری استان کردستان در پایان با بیان اینکه مجموعه قضایی استان در برخورد با فساد، هیچ خط قرمز و ملاحظه‌ای ندارد؛ از اهتمام بیش از پیش دستگاه قضا در استان جهت امید بخشی و ارتقای اعتماد عمومی، قطع دست مفسدان و صیانت از بیت المال و احیای حقوق عامه خبر داد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *