بیش از ۴۳ درصد از اراضی زراعی استان قزوین سنددار شدند

۰۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۲:۴۹
کد خبر: ۴۷۱۴۷۲۴
دسته بندی‌: قضایی ، حقوقی
بیش از ۴۳ درصد از اراضی زراعی استان قزوین سنددار شدند
رییس کل دادگستری استان قزوین از تثبیت و سنددار شدن بیش از ۴۳ درصد از اراضی زراعی استان قزوین در اجرای طرح قانون حدنگار خبر داد.

خبرگزاری میزان-علی شعبانی در تشریح این خبر  گفت: کل اراضی زراعی مشمول کاداستر استان قزوین ۴۲۶ هزار هکتار است که عملیات اجرایی و تثبیت آن از سال ۱۳۹۳ آغاز شده و بر اساس اقدامات انجام شده، تاکنون بیش از ۴۳ درصد از اراضی ثبت و سنددار شده است.

وی افزود: طی سال‌های اخیر اجرای قانون حدنگار به صورت ویژه در دستور کار دستگاه قضایی استان قرار گرفته و به همین خاطر ۳۰ از اراضی زراعی صرفاً در سال ۱۴۰۱ تثبیت شده و شاهد پیشرفت قابل قبولی در این حوزه هستیم و این امر با اهتمام دستگاه‌های متولی و مشارکت مردم در اجرای طرح کاداستر و قانون حدنگار محقق شده است و بی تردید در سال جاری نیز این موضوع با جدیت بیشتر پیگیری می‌شود.

وی در ادامه بیان کرد در بحث ضرورت عمل به تکالیف قانونی در راستای اجرای قانون حدنگار؛ ریاست قوه قضاییه تاکید بسیار داشته اند و از ابتدای سال جاری دو نشست تخصصی با حضور ریاست سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در استان قزوین و با مشارکت استان‌های البرز، زنجان و گیلان برگزار شده است و به همین خاطر تمامی دستگاه‌ها و نهاد‌ها باید نسبت به اجرای طرح حدنگار جدیت داشته و با دستگاه قضایی همکاری کنند.

شعبانی، رییس کل دادگستری استان قزوین در خاتمه اظهار کرد: نشست‌های کارگروه استانی اجرای بهینه طرح کاداستر به صورت ماهانه در دادگستری کل استان با حضور دستگاه‌های متولی تشکیل می‌شود و اتخاذ تدابیر و تمهیدات مناسب در جهت پیشرفت طرح کاداستر در دستور کار قرار دارد و تمامی دستگاه‌ها باید در جهت رفع موانع و مشکلات موجود در اجرای طرح اقدام کنند، تا در سال جاری بخش اعظم اراضی استان تثبیت و سنددار شوند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *