۲ محکوم با همت دادگستری منوجان از قصاص نفس رهایی یافتند

۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۷:۴۱
کد خبر: ۴۷۱۴۴۸۱
دسته بندی‌: قضایی ، حقوقی
۲ محکوم با همت دادگستری منوجان از قصاص نفس رهایی یافتند
رئیس دادگستری شهرستان منوجان از سازش در ۲ فقره پرونده قصاص نفس در شهرستان منوجان استان کرمان خبر داد.

خبرگزاری میزان – سامان افشار منش از سازش در ۲ فقره پرونده قصاص نفس در شهرستان منوجان خبر داد و افزود: در جنوب استان کرمان ظرفیت‌های صلح و سازش بالایی وجود دارد و باید با اشتفاده از این ظرفیت‌ها همه پای کار بیایند تا فرهنگ صلح وسازش را در جامعه اسلامی نهادینه کنیم.

رئیس دادگستری شهرستان منوجان از ریش سفیدان، متنفذان و معتمدان محلی خواست با تلاش حداکثری در هسته‌های صلح یاران و مصلحان دستگاه قضایی را یاری و اختلافات مردم را با سازش حل و فصل کنند.

افشارمنش اطهارکرد: صلح و سازش عجین شده با فرهنگ اسلامی و نشات گرفته از آیات قرآن کریم، احادیث و سیره نبوی، اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) و جزء مبانی دینی و اعتقادی مسلمانان است.

وی تاکید کرد: یکی از مشکلات جامعه کنونی کم شدن روحیه گذشت در افراد است که در این راستا به گسترش و بالا بردن فرهنگ گذشت و صلح و سازش نیاز داریم.

رئیس دادگستری شهرستان منوجان با بیان اینکه در یک سال اخیر بالغ بر ۱۰ هزار و ۹۶۳ فقره پرونده در دادگستری منوجان رسیدگی شده است، بیان کرد: در این مدت تعداد ۴ هزار ۴۲۶ فقره پرونده در دادگاه و ۶ هزار ۵۳۷ فقره پرونده در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان منوجان رسیدگی شده است.

افشارمنش همچنین گفت: حجم زیاد پرونده، طبیعتاً رسیدگی‌ها را طولانی می‌کند و از مردم درخواست داریم تا حد امکان اختلافاتی را که امکان حل و فصل آن خارج از دادگاه وجود دارد با همکاری ریش سفیدان و متنفذان خارج از دادگاه حل و فصل کنند.

انتهای پیام/


برچسب ها: دادگستری سازش

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *