دهمین جلسه دادگاه تجدیدنظر حمید نوری برگزار شد

12:23 - 27 ارديبهشت 1402
کد خبر: ۴۷۱۳۰۴۵
دسته بندی: حقوق بشر ، عمومی
دهمین جلسه دادگاه تجدیدنظر حمید نوری برگزار شد
دهمین جلسه دادگاه تجدید نظر حمید نوری در سوئد برگزار شد.

خبرگزاری میزان – دهمین جلسه دادگاه تجدید نظر حمید نوری روز سه‌شنبه، در سوئد برگزار شد.

عطیه نوری، فرزند حمید نوری در گفت‌‎وگو با خبرگزاری میزان، گفت: روز سه‌شنبه دهمین جلسه دادگاه تجدید نظر برگزار شد؛ این جلسه از ساعت ۹:۰۰ شروع و تا ساعت ۱۵:۰۰ ادامه داشت.

به گفته عطیه نوری، در این جلسه ابتدا دادستان‌ها صحبت کرده و سپس وکلای شکات و شاهدان اظهاراتی را مطرح و در پایان نیز وکلای تسخیری حمید نوری مواردی را مطرح کرده‌اند.

نوری، می‌گوید که دادگاه روز سه‌شنبه به بررسی ادعا‌های تعدادی از شکات و شاهدان پرداخته و آن‌ها ادعایی را بار دیگر تکرار کردند، ادعا‌هایی که نه تنها از نظر قضایی بلکه از نظر عموم جامعه نیز بی‌ارزش و متناقض به شمار می‌روند.

به گفته وی، مستنداتی که در دادگاه سوئد از سوی شکات و شاهدان ارائه شدند در سطح یک دادگاه بین‌المللی نبوده و بسیار ضعیف بودند.

عطیه نوری در بخشی دیگر گفت: دادگاه سوئد در جلسه دیروز شاهد ادعا‌هایی تکراری و ضد و نقیض درباره پرونده حمید نوری بوده است.

حمید نوری، ۱۸ آبان ماه سال ۹۸ در زمان ورود به فرودگاه استکهلم سوئد به صورتی خشن و غیرقانونی توسط پلیس این کشور بازداشت و ۸ ماه نخست بدون هیچ گونه امکان تماس با خانواده یا دسترسی کنسولی در شرایطی شبیه به ربوده شدن نگه داری شد.

این شهروند ایرانی بازداشت شده از سوی سوئد پس از برگزاری ۹۲ جلسه فاقد مولفه‌های حق محاکمه عادلانه، به حبس ابد محکوم شد.

چندین ماه است که حمید نوری در بازداشت انفرادی در سوئد به سر می‌‎برد.

انتهای پیام/


برچسب ها: حمید نوری سوئد

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *