برف سیاه؛ بلای جان سیاه پوستان و لاتین تبارها در فلوریدا

8:00 - 28 ارديبهشت 1402
کد خبر: ۴۷۱۲۷۵۹
دسته بندی: حقوق بشر ، عمومی
برف سیاه؛ بلای جان سیاه پوستان و لاتین تبارها در فلوریدا
آتش سوزی کنترل شده مزارع نیشکر در بخش‌هایی از ایالت فلوریدا، ساکنان سیاه پوست و لاتین تبار را در معرض خطر مشکلات تنفسی قرار داده و سالانه چند نفر بر اثر همین مشکلاات جان خود را از دست می‌دهند.

خبرگزاری میزان - «برف سیاه»، همانطور که خاکستر شناخته می‌شود، هر سال از اکتبر تا می، خانه‌ها را در بخش‌هایی از فلوریدای جنوبی می‌پوشاند، زیرا آتش سوزی‌های کنترل شده در هزاران هکتار از مزارع نیشکر انجام می‌شود.

به گزارش «ان بی سی»، مردمی که در اطراف ساحل جنوبی دریاچه Okeechobee زندگی می‌کنند، منطقه‌ای که شامل جوامع عمدتا سیاه پوست و لاتین تبار است و بسیاری از آن‌ها در فقر زندگی می‌کنند، برای دهه‌ها از خاکستر ناشی از آتش سوزی در مزارع شکایت دارند.

در حالی که شرکت‌های شکر و کشاورزان اطراف اصرار دارند که آتش‌سوزی به شدت از سوی دولت آمریکا کنترل می‌شود، برخی از ساکنان می‌گویند برای جلوگیری از بیماری‌های تنفسی با پنجره‌های بسته در خانه‌های خود می‌مانند.

مرگ ساکنان محلی بر اثر مشکلات تنفسی

اخیرا محققان دانشگاه ایالتی فلوریدا مطالعه‌ای را در مجله چشم‌انداز‌های سلامت محیطی منتشر و بیان کردند که سالانه بین یک تا ۶ نفر به دلیل عوارض سلامتی ناشی از این آتش سوزی‌ها جان خود را از دست می‌دهند.

محققان همچنین به تحقیقات قبلی اشاره می‌کنند که نشان می‌دهد این آتش سوزی‌ها باعث آسم، سرطان ریه و سایر بیماری‌های تنفسی می‌شود. 

اعضای جنبشی با نام «آتش سوزی را متوقف کنید» می‌گویند که امیدوار هستند این مطالعه و همچنین پیوستن به نیرو‌ها با کمپین مشابهی در لوئیزیانا، توجه ملی را به نبرد طولانی مدت خود جلب کنند و شرکت‌های شکر و کشاورزان را وادار کنند که جایگزین‌هایی برای سوزاندن مزارع در نظر بگیرند.

تلاش برای توقف سوزاندن مزارع نیشکر

به گفته «سیرا کلاب»، یک گروه محیط زیستی که کمپینی را علیه این آتش سوزی‌ها سازماندهی کرده است، ساکنان سیاه پوست و لاتین تبار در غرب شهر «پالم بیچ» که با بیش از ۷۵ درصد از کل مزارع نیشکر در فلوریدا احاطه شده‌اند، بیشترین آسیب ناشی از این آتش سوزی‌ها را متحمل می‌شوند.

«کینا فیلیپس»، که ۷ سال پیش به این کمپین ملحق شد، به‌عنوان هماهنگ‌کننده کمک رسانی به بیماران برای یک پزشک کار می‌کرد که متوجه تأثیر سوزاندن مزارع نیشکر بر سلامت جامعه اطراف شد؛ او گفت: ما مجبور شدیم افراد بیشتری را تحت دستگاه‌های تنفسی بگذاریم و مواردی را شاهد بودیم که نیاز به کمک‌های بیشتری داشتند.

بررسی ۸ ساله داده‌های بیمارستانی در سال ۲۰۲۱ از سوی سازمان تحقیقاتی «پروپابلیکا» و روزنامه «پالم بیچ پست» نشان داد که مراجعه بیمارستان و اورژانس برای ساکنان این منطقه در طول فصل آتش سوزی‌ها افزایش یافته است.

تاثیر صنعت شکر بر منطقه

کشاورزان، مزارع نیشکر را برای از بین بردن برگ‌های غیر ضروری می‌سوزانند؛ شرکت‌های شکر می‌گویند که خدمات جنگل فلوریدا برای کشاورزان مجوز آتش سوزی صادر می‌کند و آتش سوزی‌ها به دقت تحت مقررات دولتی نظارت می‌شود. 

با این وجود فعالان می‌گویند قدرت تجارت بزرگ شکر در این منطقه باعث می‌شود برخی از مردم در انتقاد از این آتش سوزی تردید کنند.

«لوز تورس»، یکی از اعضای کمپین «آتش سوزی را متوقف کنید» می‌گوید که بعضی از افراد ساکن به دلیل نگرانی از توقف فعالیت شرکت‌های مربوط به این صنعت و به خطر افتادن شغل خود سکوت کرده‌اند.

با این وجود شرکت‌های فعال در این منطقه مدعی هستند که از «معیار‌های کیفیت هوا» تبعیت می‌کنند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *