چمران: پیش پرداخت ۶۰۰ اتوبوس در سال قبل داده شده، اما اتوبوسی تحویل داده نمی‌شود

۲۹ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۳:۳۴
کد خبر: ۴۷۰۸۱۵۵
چمران: پیش پرداخت ۶۰۰ اتوبوس در سال قبل داده شده، اما اتوبوسی تحویل داده نمی‌شود
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه پیش پرداخت ۶۰۰ دستگاه در سال قبل انجام شده، اما اتوبوس ساخته و تحویل داده نشده است،گفت: امیدواریم اتوبوس‌ها ساخته و تحویل داده شود.

خبرگزاری میزان- بر اساس گزارش شهر، مهدی چمران در حاشیه یکصد و چهل و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه امروز گزارشات حسابرسی در جلسه بررسی می‌شود، اظهار کرد: این گزارشات باید پیش از سال ۹۹ بررسی می‌شد که انجام نشده و ما ناچاریم بررسی کنیم تا به اتمام برسد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به بررسی طرح حفظ و گسترش فضای سبز در این جلسه، خاطرنشان کرد: اعضای شورا نامه‌ای ارسال کردند که نمی‌توانند در مناطق برای تشخیص باغات حضور داشته باشند چراکه پیش از این نماینده اجرایی شورا در جلسات حضور داشته است.

وی با اشاره به رونمایی از ۴۰ دستگاه اتوبوس در تهران، خاطرنشان کرد: این ۴۰ دستگاه را در پایان سال اعلام کردیم که یکی از شرکت‌ها آمادگی دارد تحویل بدهد و متاسفانه وزارت کشور از بیش از ۶۰۰ دستگاه ۱۷۶ دستگاه تحویل داد و امیدواریم مابقی را تحویل دهند.

چمران با تاکید بر اختصاص بودجه قابل توجه به حمل و نقل، گفت: هرچه شرکت‌های اتوبوسرانی بسازند ما تحویل خواهیم گرفت؛ روز گذشته عنوان شد که قرارداد دو هزار دستگاه منعقد شده و باید در طول ۶ ماه این اتوبوس‌ها ساخته شود.

وی با بیان اینکه قرارداد هزار دستگاه اتوبوس برقی نیز باید منعقد شود، خاطرنشان کرد: قرارداد ۲ هزار دستگاه را نیز وزارت کشور منعقد می‌کند که البته برای کل کشور است، اما ما به دنبال این هستیم که هزار دستگاه را به تهران اختصاص دهیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه پیش پرداخت ۶۰۰ دستگاه در سال قبل انجام شده، اما اتوبوس ساخته و تحویل داده نشده است، یادآور شد: امیدواریم اتوبوس‌ها ساخته و تحویل داده شود.

وی با بیان اینکه پیگیری برای مترو نیز ادامه دارد، تصریح کرد: ما گلایه داریم که هنوز پیش پرداخت مترو انجام نشده تا واگن ساخته شود.

مردم در شرایط نامناسبی هستند و ما می‌خواهیم کار انجام دهیم

چمران با بیان اینکه تعدادی اتوبوس نو در بازی‌های آسیایی قطر به کار گرفته شد، گفت: ما اعلام کردیم که هزار دستگاه را خریداری کنیم، اما مخالفت شد و گفتند کسر شان است. تلویزیون نیز برنامه‌ای ساخت و حرف‌های بنده را تقطیع کردند و گفتند که ما می‌خواهیم اتوبوس دست دوم وارد کنیم.

وی افزود: در زمان کرونا نیز تا زمان تولید واکسن، دولت از کشور‌های دیگر واکسن وارد کرد تا از مرگ افراد جلوگیری شود و ما در بخش اتوبوس نیز گفتیم اتوبوس‌های تقریبا نو که قیمت آن یک پنجم قیمت دیگر اتوبوس‌هاست، خریداری کنیم. درخواست ما این است که حرف‌های ما را تقطیع نکنند؛ مردم در شرایط نامناسبی هستند و ما می‌خواستیم کاری انجام دهیم.

اعمال افزایش کرایه‌ها از ابتدای اردیبهشت ماه

رئیس شورای اسلامی شهر تهران همچنین گفت: افزایش نرخ کرایه از ابتدای اردیبهشت ماه اعمال خواهد شد؛ افزایش نرخ کرایه تاکسی ۴۵ درصد، اتوبوس ۴۰ درصد و مترو ۲۰ درصد است.

انتهای پیام/


برچسب ها: شورای شهر

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *