دادستان راور: ۳ خودرو حامل ۳ تن چوب درخت پسته توقیف شد

10:07 - 28 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۴۲۲۴
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
دادستان راور: ۳ خودرو حامل ۳ تن چوب درخت پسته توقیف شد
دادستان شهرستان راور استان کرمان گفت: با توقیف سه دستگاه خودروی حمل چوب درخت پسته، بالغ بر ۳ تن چوب در راور کشف و ضبط شد.

 خبرگزاری میزان- مجتبی استوار زاده اظهار کرد: به منظور حفظ و گسترش فضای سبز و جلوگیری از قطع بی رویه درختان، قطع هر نوع درخت و یا نابودکردن آن به هر طریق در معابر، میادین، بزرگراه ها، پارک ها، بوستان ها، باغات و نیز در محل‌هایی که به تشخیص شورای اسلامی شهر، باغ شناخته شوند در محدوده و حریم شهر‌ها بدون اجازه شهرداری و رعایت ضوابط مربوطه ممنوع است و مرتکب برابر قانون مجازات می‌شود.

 وی بیان کرد: حسب اخبار واصله مبنی بر حمل چوب توسط سه دستگاه خودرو در شهرستان راور، دستورات قضایی لازم مبنی بر استقرار گشت‌های ایست و بازرسی مامورین انتظامی صادر شد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان راور افزود: در همین راستا مطابق اقدامات صورت گرفته، خودرو‌های حمل چوپ توقیف و به پارکینگ انتقال یافت، و در این ارتباط رانندگان خودرو‌ها دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شدند.

استوارزاده تاکید کرد: قطع بی‌رویه درختان مثمر آسیب‌های سنگین و جبران ناپذیری را به محیط زیست وارد می‌سازد و قطعاً با عوامل دخیل برخورد قاطع خواهد شد.

 وی گفت: مردم و مسئولین باید نسبت به این موضوع حساسیت ویژه داشته باشند و با توجه به گستردگی اراضی و باغات، قطع هر گونه درخت و حمل آن‌ها را به سازمان‌های متولی و مراجع انتظامی اطلاع دهند، تا اقدامات پیشگیرانه صورت گیرد.

 دادستان عمومی و انقلاب راور، ضمن هشدار جدی به متخلفان خاطر نشان کرد: بر اساس دستورات قضایی صادره به عوامل انتظامی و تشکیل گشت‌های ایست و بازرسی توسط یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و اداره جهاد کشاورزی حمل و نقل هرگونه چوب فاقد مجوز از محور‌های مواصلاتی شهرستان ممنوع بوده و خودرو‌های حامل، توقیف و به پارکینگ منتقل شده و برای متخلفان پرونده قضایی تشکیل می‌شود.

انتهای پیام/ 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *