همزمان با عید بزرگ نیمه شعبان گروهی از زندانیان استان فارس از زندان رهایی یافتند

16:42 - 17 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۲۵۱۸
همزمان با عید بزرگ نیمه شعبان گروهی از زندانیان استان فارس از زندان رهایی یافتند
با حضور رئیس کل دادگستری استان فارس در زندان مرکزی شیراز و همزمان با عید بزرگ نیمه شعبان گروهی از زندانیان آزاد شدند.

خبرگزاری میزان - با حضور رئیس کل دادگستری استان فارس در زندان مرکزی شیراز و همزمان با عید بزرگ نیمه شعبان و ولادت با سعادت حضرت ولیعصر (عج)  گروهی از زندانیان استان فارس از زندان آزاد شدند.

حجت الاسلام و المسلیمن سید کاظم موسوی در حاشیه حضور در زندان مرکزی شیراز با بیان اینکه طبق تأکیدات رئیس قوه قضائیه تطبیق پرونده‌های محکومین در زندان با عفو کریمانه رهبری انجام پذفته است گفت: بخشی از این پرونده شامل زندانیان است که توانسته اند با جلب رضایت شکات خود از این عفو معیاری استفاده کنند.

وی گفت:  اقدام خدا پسندانه شکات در گذشت از حق خصوصی خود  و فراهم شدن زمینه آزادی این زندانیان و تطبیق شرایط این افراد با  عفو معیاری رهبر معظم انقلاب در سالروز میلاد حضرت، ولی عصر (عج) بزرگترین عیدی به این زندانیان و خانواده‌های آنان است.

رئیس شورای قضایی استان فارس با بیان اینکه  در راستای تأکیدات مقام معظم رهبری و دستورات ریاست قوه قضائیه کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها در سال جاری  و طرح پایش زندانیان در استان فارس در قالب برنامه‌های پیوسته  اجرا شد بیان داشت: در ادامه آزادی سازی‌های امسال در تلاش هستیم تا با همکاری خیرین و ستاد دیه استان فارس زمینه آزادی تعداد دیگری از زندانیان جرائم غیر عمد و مالی استان را فراهم نماییم.

رئیس کل دادگستری استان فارس و دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در ادامه ضمن بازدید از بند‌های مختلف زندان مرکزی شیراز با مددجویان دیدار و ضمن گفتگوی چهره به چهره آخرین وضعیت و مشکلات قضایی آنان را مورد بررسی قرار داد.

وی به قضات ناظر زندان نیز تأکید کرد با بررسی وضعیت پرونده‌ها قضایی زندانیان و همچنین با نظر گرفتن حقوق خصوصی شکات زمنیه اعطای مرخصی زندانیان مشمول در پایان سال را فراهم کنند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *