ادامه مرگ پناهجویان در کانال انگلیس و فرانسه

13:29 - 24 آذر 1401
کد خبر: ۴۵۵۶۰۳۱
دسته بندی: حقوق بشر ، عمومی
در حادثه واژگونی یک قایق کوچک در کانال مانش بین انگلیس و فرانسه دست‌کم چهار نفر کشته شدند.

خبرگزاری میزان - دولت انگلیس اعلام کرد که در حادثه واژگونی یک قایق کوچک در کانال مانش دست‌کم چهار نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش «الجزیره»، پس از واژگونی یک قایق کوچک در آب‌های سرد سواحل انگلیس در روز چهارشنبه ده‌ها نفر نجات یافتند.

همچنین شبکه رادیویی LBC از نجات یافتن 43 نفر خبر داد.

بر اساس گزارش‌ها، این قایق هنگام تلاش برای عبور از کانال انگلیسی مانش غرق شد و حداقل 50 پناهجو و مهاجر در آن حضور داشتند.

با وجود دمای بسیار پایین، بیش از 500 پناهجو تنها از روز یکشنبه سفر خطرناکی را با قایق‌های کوچک انجام داده‌اند و قاچاقچیانی که این ترددها را سازماندهی می‌کنند از بادهای کم و دریای آرام این منطقه بهره می‌برند.

این خبر به سرعت توسط چندین سازمان خیریه و سازمان‌های غیر دولتی از جمله سازمان «آزادی از شکنجه» محکوم شد.

این سازمان، گفت: آنچه در کانال مانش رخ داد یک تراژدی ساخته خود این دولت است. چند نفر باید قبل از اینکه این دولت با پناهندگان مانند انسان رفتار کند جان خود را از دست بدهند؟

پناهجویان و مهاجران قبلاً در حال عبور از یکی از شلوغ ترین خطوط کشتیرانی جهان با قایق‌های بادی که برای سفر در دریای آزاد مناسب نیستند، بازداشت شده بودند.

بیش از 40 هزار نفر در سال جاری از فرانسه وارد انگلیس شده‌اند که بسیاری از آنها سفر ناامیدکننده‌ای را از افغانستان و دیگر کشورها برای سفر به اروپا و انگلیس انجام داده‌اند.

آمارهای دولتی نشان می‌دهد که در سال گذشته آلبانیایی‌ها بیشترین تعداد پناهجویان را به خود اختصاص داده‌اند.

این حادثه پس از آن رخ داد که «ریشی سوناک»، نخست وزیر انگلیس گفت که قصد دارد قانون جدیدی را برای جلوگیری از ماندن پناهجویانی که از کانال مانش عبور می‌کنند در این کشور وضع کند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *