انتشار سند حکم بازرسی اقامتگاه ترامپ در فلوریدا

12:57 - 05 شهريور 1401
کد خبر: ۴۴۱۷۵۷۵
وزارت دادگستری آمریکا سندی را که به موجب آن اف‌بی‌آی اقامتگاه دونالد ترامپ را بازرسی کرده بود، منتشر کرد.

خبرگزاری میزان - وزارت دادگستری آمریکا سندی را منتشر کرده که پشتوانه بازرسی ماه جاری از خانه دونالد ترامپ در فلوریدا بود و تأیید کرد که این نهاد در حال تحقیق در مورد سوء استفاده از اسناد طبقه بندی شده توسط رئیس جمهور سابق این کشور است.

به گزارش «الجزیره»، سند ویرایش شده‌ای که منتشر شده، اطلاعات بیشتری در مورد شواهدی ارائه می‎کند که اف‌بی‌آی را به انجام بازرسی بی‌سابقه ای از اقامتگاه «مار-آ-لاگو» ترامپ در هشتم آگوست گذشته، سوق داد.

انتشار این سند پس از آن صورت گرفت که یک قاضی فدرال به وزارت دادگستری آمریکا دستور داد نسخه ویرایش شده‌ای را که به دادگاه ارائه شده بود، منتشر کند.

سند ویرایش شده روز جمعه به وقت محلی افشا شد و جزئیات بیشتری را در مورد آنچه وزارت دادگستری در مورد سوابق دولتی در اقامتگاه ترامپ قبل از تفتیش می‎دانست، فاش کرد.

این سند می‎گوید که اداره بایگانی و اسناد ملی آمریکا (NARA) در ماه ژانویه، 15 جعبه حاوی اسناد را از دفتر ترامپ دریافت کرده است.

تحقیقات اف‌بی‌آی نشان داده است که اسنادی با نشان‌های محرمانه، که به نظر می‌رسد حاوی اطلاعات دفاع ملی (NDI) هستند، در میان این اسناد بوده است.

این سند می‎گوید که وزارت دادگستری آمریکا معتقد است اسناد اضافی که حاوی اطلاعات دفاع ملی طبقه بندی شده یا سوابق ریاست جمهوری هستند که مشروط به حفظ سوابق هستند، در حال حاضر در خانه ترامپ باقی مانده است.

وزارت دادگستری آمریکا با انتشار این سند مخالفت کرده و استدلال می‌کرد که «به احتمال زیاد مراحل تحقیقاتی آینده و هویت شاهدان را به خطر می‌اندازد.» اما سازمان‌های رسانه‌ای درخواست کرده بودند که این سند علنی شود.

دونالد ترامپ هم به انتشار سند پاسخ داد و آن را شواهد دیگری از اقدامات علیه او خواند.

تقریباً پس از یک ساعت پس از علنی شدن این سند، ترامپ در رسانه اجتماعی خود نوشت: این سند به شدت ویرایش شده است؛ هیچ چیزی در مورد مزاحمت کامل توسط اف‌بی‌ای و وزرات دادگستری، یا روابط کاری نزدیک ما در مورد تحویل اسناد ذکر نشده است.

انتهای پیام/


برچسب ها: آمریکا ترامپ

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *