خشونت تسلیحاتی در مدارس آمریکا رکورد شکست

9:13 - 29 مرداد 1401
کد خبر: ۴۴۰۶۸۷۳
دسته بندی: حقوق بشر ، عمومی
جدیدترین گزارش‌ها نشان می‌دهند که خشونت‌های مسلحانه در مدارس آمریکا رکورد زد.

خبرگزاری میزان – براساس گزارش « Everytown For Gun Safety»، حدود 193 مورد خشونت تسلیحاتی در سال تحصیلی 2022-2021 در مدارس آمریکا رخ داد که در قیاس با سال گذشته رشد 2 برابری را نشان می‌دهد.

به گزارش «یو اس اِی تودی»، گزارش منتشر شده توسط « Everytown For Gun Safety» نشان می‌دهد که مدارس آمریکا در هیچ سال تحصیلی در یک دهه گذشته مانند سال تحصیلی 2022-2021 شاهد وقوع تیراندازی نبوده اند.

گزارش مذکور نشان می‌دهد که در سال تحصیلی گذشته بین اول آگوست تا 31 مه، 193 مورد تیراندازی در مدارس رخ داد که بیش از دو برابر کل موارد تیراندازی در مدارس آمریکا در سال گذشته است.

این حوادث در مجموع منجر به کشته شدن 59 و زخمی شدن 138 نفر دیگر شد.

این گزارش می‎گوید که قتل، حمله، خودکشی و اقدام به خودکشی 60 درصد از خشونت‌های تسلیحاتی در مدارس را تشکیل می‌دهند.

تیراندازی‌های جمعی (به معنی قتل یا زخمی کردن چهار نفر یا بیشتر توسط یک مهاجم) کمتر از یک درصد کل حوادث را تشکیل می‌دهند.

نویسندگان گزارش مذکور دریافتند که بیشتر تیراندازی‌ها توسط دانش آموز فعلی یا سابق مدرسه رخ می‌دهد؛ به همین دلیل می‌توان از بیشتر تیراندازی‌ها با دور نگه داشتن اسلحه از دست دانش آموزان جلوگیری کرد.

این گزارش همچنین می‌‎افزاید که دسترسی آسان به اسلحه در خانه یکی از بزرگ ترین عوامل منجر به تیراندازی در آمریکا است.

داده‌های گزارش مذکور نشان می‌دهد که حداقل 5.4 میلیون کودک در سال 2021 در خانه‌ای زندگی می‌کردند که حداقل یک اسلحه پر در آن وجود داشت.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *