موج گسترده پدیده قتل زنان در جامعه آرژانتین

11:06 - 29 مرداد 1401
کد خبر: ۴۴۰۰۱۰۸
دسته بندی: حقوق بشر ، عمومی
موج خشونت علیه زنان و قتل آنها در جامعه آرژانتین طی سال‌های اخیر با انتقادهای بسیاری همراه شده است.

خبرگزاری میزان – ماه ژوئن سال جاری میلادی هزاران نفر از مردم آرژانتین در شهر «بوینس آیرس»، پایتخت این کشور، علیه پدیده «زن کشی» و خشونت علیه زنان دست به راهپیمایی زدند.

به گزارش «رویترز»، این راهپیمایی بخشی از جنبشی است که اکنون هفتمین سال خود را سپری می‌‎کند و در اعتراض به موج گسترده خشونت علیه زنان در آرژانتین به راه افتاده است.

شرکت کنندگان در تجمع ماه ژوئن در مقابل کنگره ملی این کشور تجمع کردند؛ راهپیمایان بنرهایی در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود «ما می‌خواهیم زنده بمانیم» در حالی که دیگران تصاویری از قربانیان زن‌کشی در دست داشتند.

بر اساس گزارش دفتر زنان دیوان عالی دادگستری آرژانتین، سال گذشته میلادی به طور متوسط هر 35 ساعت یک حادثه زن‌کشی در این کشور ثبت شده که 81 درصد از کشته شدگان به عنوان قربانیان خشونت خانگی طبقه‌بندی شده‌اند.

یکی از شرکت کنندگان در این راهپیمایی  می‌گوید «بسیاری از زنانی که در نهایت به قتل رسیدند، پیشتر به پلیس درباره خشونت علیه خود شکایت کرده و شکایت‌های قبلی خود را در وزارت دادگستری ارائه کرده بودند.

یک زن 58 ساله آرژانتینی که در این راهپیمایی شرکت کرده بود، تابلویی را حمل می کرد که روی آن نوشته شده بود «زنان مسن نیز کشته می‌شوند»؛ وی گفت «آنچه برای ما در اینجا اتفاق می‌افتد این است که عدالت برای زنان وجود ندارد.»

بر اساس آمارهای منتشر شده از سوی نهادهای حقوق بشری، بین اول ژانویه تا 30 آوریل سال جاری، 110 زن در آرژانتین کشته شدند که برابر با یک قتل در هر 25 ساعت است.

یکی از مرتبط‎‌ترین داده ها این است که 26 قربانی قبلاً علیه متجاوزان خود شکایت کرده بودند و چهار مورد از این زنان تحت اقدامات احتیاطی پیشگیری قرار داشتند.

انتهای پیام/


برچسب ها: آرژانتین

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *