ضرورت آموزش دستورالعمل‌های بهداشتی به حجاج تمتع

۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۰:۱۴
کد خبر: ۴۲۷۲۴۴۴
رئیس سازمان حج و زیارت بر ضرورت آموزش دستورالعمل‌های بهداشتی و آموزش قوانین و آئین نامه‌ها قبل از اعزام حجاج حج تمتع ۱۴۰۱ تاکید کرد.

خبرگزاری میزان - طبق اعلام روابط عمومی سازمان حج و زیارت؛ سید صادق حسینی امروز سه شنبه در مراسم تکریم و معارفه مدیران حج و زیارت استان‌های همدان و کرمانشاه و معرفی مدیر دفتر نمایندگی حج و زیارت در سوریه که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، وظیفه خانواده حج و زیارت را در قبال خدمت رسانی هر چه بهتر به زائران مهم دانست و گفت: خدمت رسانی به زائران اعتاب مقدسه و حجاج بیت الله الحرام و حرم نبوی نصیب هر انسانی نمی‌شود لذا این خدمت رسانی یک توفیق الهی محسوب می‌شود و برای همه شما آرزوی توفیقات روز افزون داریم.

وی با اشاره به بهره گیری از نیروهای توانمند و باتجربه در مجموعه حج و زیارت گفت: در استان‌ها به اهتمام حداکثری و بهره مندی از افراد با تجربه در کنار نیروهای جوان، با استعداد، چالاک و از درون خانواده حج و زیارت، تاکید کرده ایم چراکه استفاده از باتجربه‌ها و جوانان در کنار یکدیگر موجب افزایش توانایی این مجموعه خواهد شد.

رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: بهره گیری از نیروهای جوان که از درون خانواده حج و زیارت هستند در کنار استفاده از ظرفیت‌های با تجربه‌ها موجب کادرسازی در درون مجموعه حج و زیارت می‌شود و ما در استان‌ها به این مهم تاکید کرده ایم.

وی اظهار داشت: همچنین در استان‌ها سعی بر بهره گیری از نیروهای بومی و توانمند از درون خانواده حج و زیارت شده است و این موضوع را از زمان حضور دنبال کرده ایم.

حسینی با بیان اینکه باید مجموعه حج و زیارت در استان‌ها به جذب متقاضیان زیارت اعتاب مقدسه و رفع دغدغه‌های آنها اهتمام ویژه ای داشته باشند، گفت: ظرفیت‌های بسیار مناسبی در سفرهای زیارتی به اعتاب مقدسه ایجاد شده که مدیران استانی سازمان و دست اندرکاران وظیفه دارند به جذب متقاضیان و عاشقان زیارت بپردازند؛ ضمن اینکه مدیران می‌توانند در همین راستا با مدیران بانک‌ها یا مؤسسات قرض الحسنه برای دریافت تسهیلات ارزان قیمت برای جذب بیشتر زائران رایزنی نمایند. بنابراین از هیچ عملی که موجب بهبود روند جذب زائران خواهد شد دریغ نکنید و ما نیز در این راستا از شما حمایت خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: توجه و رشد فرهنگ زیارت بسیار حائز اهمیت است زیرا جامعه‌ای که به این فرهنگ توجه داشته باشد نورانی، سالم و بدور از ناهنجاری‌های اجتماعی خواهد بود بنابراین همه دست اندرکاران حج و زیارت باید به جذب متقاضیان اهتمام نمایند.

رئیس سازمان حج و زیارت در ادامه به موضوع حج تمتع ۱۴۰۱ و اعزام‌های زائران اشاره کرد و افزود: بعد از دو سال انتظار که بدلیل بحران کرونا به وقوع پیوست امسال شاهد اعزام‌ها به حج تمتع هستیم. علیرغم اینکه ظرفیت اعزام‌ها نسبت به قبل محدود شده اما وظیفه دست اندرکاران بیشتر و حائز اهمیت تر خواهد بود.

وی تاکید کرد: این حائز اهمیت بودن بدین دلیل است که هنوز کرونا پایان نیافته بنابراین باید دستورالعمل‌های بهداشتی به طور جد رعایت شود و نکات ضروری در آموزش‌ها و جلسات به طور مکرر به حجاج اشاره شود زیرا ابتلای یک نفر به کرونا موجب بروز مشکل برای آن کاروان یا حتی برای سایر حجاج می‌شود.

رئیس سازمان حج و زیارت افزود: رعایت نکات بهداشتی و آموزش دستورالعمل‌های مرتبط، آموزش‌های مرتبط با رعایت قوانین و توجه به آئین نامه‌ها به صورت دقیق به زائران ارائه شود.

حسینی بیان کرد: باید حداکثر تلاش خود را به جهت سلامت زائران انجام دهیم و تمامی آموزش‌های و ضمناً مراقبت‌های لازم را در این راستا انجام دهیم.

وی بر تکریم و احترام زائران در زمان بدرقه به سرزمین وحی و همچنین استقبال شایسته در زمان بازگشت از سفر معنوی حج تاکید کرد و آن را فرصت مغتنم برای حفظ ارتباط با زائران دانست.

در این ویدئو کنفرانس که با حضور رئیس سازمان، معاون توسعه و مدیرکل ریاست و روابط عمومی به صورت مستقیم با دفاتر حج و زیارت همدان و کرمانشاه برگزار شد از خدمات مدیران سابق این استان‌ها تقدیر به عمل آمد و آقایان حمیدرضا و احدنژاد و سعید کریمی خو به ترتیب به عنوان مدیران جدید این استان‌ها منصوب شدند. همچنین محسن ساغرچی به عنوان مدیر دفتر نمایندگی امور حج و زیارت در کشور سوریه منصوب شد.

انتهای پیام/


برچسب ها: حج تمتع تمتع

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha