مشکل قانونی برای مقابله با بدحجابی و بی‌حجابی نداریم

11:27 - 22 مهر 1394
کد خبر: ۸۷۵۰۲
دسته بندی: مجله حقوقی ، عمومی
خبرگزاری میزان- گروسی گفت: مشکل قانونی برای مقابله با بدحجابی و بی‌حجابی نداریم اما در وهله نخست، برخوردهای سلبی به صلاح نیست.
مشکل قانونی برای مقابله با بدحجابی و بی‌حجابی نداریمبه گزارش به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان کردستان، علی‌اکبر گروسی رئیس کل دادگستری استان کردستان در جلسه معاونت سازمان‌های نظامی و قضایی امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، با یادآوری حادثه منا و جان‌باختن تعداد زیادی از حجاج و هموطنان ایرانی، اظهار کرد: امید است دولت کریمه نظام اسلامی در احقاق حق مهاجرین الی‌الله و تسلای خاطر خانواده آنان، اقدامات لازم را به عمل آورد.

وی گفت: ماه محرم ماه احیای معروفات و مبارزه با منکرات است و برای اثربخشی بیشتر اقدامات در این ماه، برنامه‌ریزی‌هایی شده است که باید هم با دقت و هم با جدیت انجام شود. هر اقدامی در زمینه اجرای امر به معروف و نهی از منکر، موجب مصون‌سازی جامعه و اثرگذاری بر کاهش منکرات خواهد شد.

معاون سازمان‌های نظامی و قضایی امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان بیان کرد: در ماه‌های محرم و صفر انتظار کاهش جرائم در جامعه وجود دارد و مردم در احیای معروفات و برخورد با منکرات همراه و همگام می‌شوند.

وی با اشاره به  جایگاه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی، گفت: با تصویب قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر، این جایگاه تقویت شده و ما همه وظیفه داریم و مکلف هستیم تا این قانون را به خوبی اجرا کنیم. قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر، قانون جامع و کاملی است و تمامی مشکلات این حوزه را پوشش می‌دهد.

وی تصریح کرد: در استان کردستان شعباتی برای رسیدگی به حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر در دستگاه قضا ایجاد شده بود و اکنون نیز با ابلاغ این قانون، قوی‌تر از گذشته در این راستا همت خواهیم کرد.

رئیس‌کل دادگستری استان کردستان گفت: موضوع بدحجابی به عنوان یک درد بزرگ و سمبل ناهنجاری در جامعه دیده می‌شود که باید همه دستگاه‌ها به ویژه دستگاه‌های فرهنگی و ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای مقابله با آن تدبیر کند.

گروسی خاطرنشان کرد: برای مقابله با بدحجابی و بی‌حجابی مشکل قانونی نداریم اما در وهله نخست، برخوردهای سلبی به صلاح نیست چرا که امکان دارد برخی موارد به دلیل سهل‌انگاری و یا غفلت از ارزش‌های اسلامی باشد و یا اینکه برخی از روی نادانی از الگوهای ماهواره‌ای استفاده نماید که می‌شود اینها را با تذکر لسانی راهنمایی و ارشاد کرد.

وی گفت: در بحث پرداختن به حجاب و عفاف باید از ادارات و دستگاه‌های دولتی شروع کرد و حتی افرادی را برای راهنمایی و اطلاع‌رسانی به دانش‌آموزان و دانشجویان از توطئه دشمنان در زمینه ترویج فرهنگ بی‌حجابی در جامعه اسلامی، به مدارس و دانشگاه‌ها فرستاد.

رئیس‌کل دادگستری استان کردستان تصریح کرد: بخشی از ناهنجاری‌ها در خودروهای عمومی اتفاق می‌افتد که می‌شود با اجرای طرح عیون خودرویی این ناهنجاری را برطرف کرد که باید پلیس اجتماعی و امنیت اخلاقی نیز اجرای این طرح را تقویت کنند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *