رکورد بازداشت مهاجران در مرزهای جنوبی آمریکا شکسته شد

13:26 - 28 فروردين 1401
کد خبر: ۸۰۸۳۸۷
اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا از بازداشت بیش از ۲۲۱ هزار مهاجر در ماه مارس در مرزهای جنوبی این کشور خبر می‎دهد.

- داده‌های جدید نشان می‌دهند که در ماه گذشته رکورد جدیدی برای بازداشت‌های مرزی در آمریکا به ثبت رسیده است.

این در حالی است که دولت بایدن برای پایان دادن به محدودیت‌های همه‌گیر دوران ترامپ آماده می‌شود، اقدامی که به گفته منتقدان به افزایش تردد‌های غیرقانونی از مکزیک منجر خواهد شد.

به گزارش «دیلی میل»، «تام هومن»، سرپرست سابق اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا، «جو بایدن» را متهم کرد که هیچ اقدامی برای رسیدگی به این موضوع انجام نداده است.

به گفته وی، تعداد افرادی که در سفر، در زمان ریاست جمهوری بایدن جان خود را از دست داده‌اند، از دوره هر رئیس‌جمهوری که او می‌تواند به خاطر بیاورد، بیشتر است.

وی اظهار داشت «دولت بایدن مدام می‌گوید که سیاست‌های ترامپ غیرانسانی بوده است؛ اجازه دهید در این مورد شفاف باشم؛ تعداد مهاجرانی که در سال اول ریاست جمهوری بایدن در خاک آمریکا جان خود را از دست داده‎اند بیش از هر سالی است که من به یاد دارم.»

همچنین بیش از ۱۰۰ هزار آمریکایی بر اثر مصرف بیش از حد «فنتانیل»، که از مرز جنوب غربی آمریکا وارد این کشور می‌شوند جان خود را از دست داده‎اند.

«تام هومن»، در بخش دیگری گفت «سیاست‌های بایدن نیز غیرانسانی است و مردم را می‌کُشد.»

پیشتر اداره گمرک و حفاظت مرزی در یک پرونده قضایی اعلام کرد که ۲۲۱ هزار و ۳۰۳ مهاجر را در ماه مارس در مرز جنوبی بازداشت کرده است؛ رقمی معادل ۲۸ درصد بیشتر از مارس ۲۰۲۱ با ۱۷۳ هزار و ۲۲۷ مهاجر بازداشت شده است.

همچنین این نرخ برای مارس ۲۰۲۰، بازداشت ۳۴ هزار و ۴۶۰ مهاجر بوده است.

رکورد قبلی ماهانه مربوط به ماه جولای با ۱۲۳ هزار و ۹۵۳ بازداشت در مرز جنوبی آمریکا بوده است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *