جزئیات جدید از قتل نماینده پارلمان انگلیس؛ مظنون به قتل «دیوید آمس» کیست؟

11:17 - 26 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۶۹۲۳
حربی کلان، تایید کرد که فرزندش به اتهام قتل نماینده محافظه کار انگلیس دستگیر شده است.
بازجویی از فرزند یک دیپلمات سابق سومالی به اتهام چاقوکشی منجر به قتل «دیوید آمِس»، نماینده محافظه کار پارلمان انگلیس، ادامه دارد.
 
به گزارش «رویترز»، یک منبع نزدیک به پلیس انگلیس، می‎گوید که بازجویی از پسر مشاور رسانه‌ای نخست وزیر سابق سومالی که در پی چاقوکشی منجر به قتل نماینده پارلمان این کشور در چارچوب قوانین ضد تروریسم دستگیر شده، ادامه دارد.
 
پلیس انگلیس اعلام کرد که در پی قتل «آمس»، یک مرد ۲۵ ساله انگلیسی با اصالت سومالیایی را در محل حادثه دستگیر کرد.
 
مقام‎های پلیس انگلیس، می‎گویند که مظنون دستگیر شده به تنهایی عمل کرده است و براساس قوانین ضد تروریسم تا ۲۲ اکتبر (۳۰ مهر) در بازداشت خواهد ماند.
 
اگرچه پلیس انگلیس از افشای نام مظنون دستگیر شده خودداری کرده، اما یک منبع آگاه وی را فرزند مشاور رسانه‌ای نخست وزیر سابق سومالی معرفی کرد.
 
«حربی کلان»، مشاور رسانه‌ای نخست وزیر سابق سومالی در گفت و گو با «ساندی تایمز» تایید کرد که فرزندش در ارتباط با قتل «آمس»، دستگیر شده است.
 
وی همچنین در ایمیلی به «رویترز»، اعلام کرد که اجازه صحبت کردن درباره این پرونده را ندارد.
پیشتر «رویترز» از جست و جوی پلیس درباره آدرسی مربوط به پسر حربی کلان در «لندن» خبر داده بود.
 
«دیوید آمس» ۶۹ ساله، از حزب محافظه کار انگلیس، جمعه گذشته در هنگام دیدار با رای دهندگان در حوزه انتخابیه خود در شرق لندن هدف حمله با چاقو قرار گرفت و کشته شد.
 
این قتل ۵ سال پس از قتل «جو کاکس»، نماینده پارلمان از حزب کارگر رخ داد و سبب شد تا موضوع امنیت سیاستمداران انگلیسی مورد بررسی قرار بگیرد.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *