دومینوی قتل زنان در انگلیس پس از پرونده مرگ «سارا اورارد»

15:06 - 21 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۵۵۷۲
رسانه‎های انگلیسی می‎گویند که مرگ یک زن در شمال لندن شمار زنانی را که پس از قتل سارا اورارد رقم خورده به ۱۴ نفر رسانده است.

- به تازگی یک زن که مادر ۴ فرزند بود، در شمال لندن، پایتخت انگلیس با چاقو کشته شد؛ او چهاردهمین زنی است که در لندن از زمان قتل بی رحمانه «سارا اورارد»، از سوی یک افسر پلیس انگلیس در ماه مارس، کشته شده است.

به گزارش «ایندیپندنت»، پلیس لندن اعلام کرد که خانواده این زن از مرگ او مطلع شده‎اند و در مراحل بعدی تحقیقات، شناسایی رسمی انجام می‌شود.

پس از درخواست عمومی و تحقیقات، پلیس لندن «جیسون بل»، ۴۰ ساله را به ظن قتل دستگیر کرد.

مرگ این زن در پی قتل «سابینا نسا» ۲۸ ساله در «کیدبروک»، منطقه‌ای در جنوب شرقی لندن در ماه سپتامبر و حداقل ۱۲ زن دیگر در لندن در سپتامبر و همچنین «سارا اورارد» در ۳ مارس امسال، رخ داده است.

۱۲ زن کشته شده دیگر بین ۲۰ تا ۸۵ سال سن داشتند.

مرگ آن‌ها باعث ایجاد رابطه‎ای ناخوشایند بین زنان در لندن و پلیس شده است و باعث شده تا تامین امنیت زنان مورد درخواست عمومی قرار بگیرد.

«پریتی پاتل»، وزیر امور داخلی انگلیس اخیرا از طرح ایجاد یک شماره تلفن اضطراری جدید حمایت کرده است که به زنانی که در حال رفتن به سمت خانه احساس ناامنی می‌کنند اجازه می‌دهد تا سفر‌های خود را ردیابی کرده و در صورت نرسیدن به مقصد در یک بازه زمانی معین، به پلیس هشدار داده شود.

اما منتقدان می‎گویند که این طرح به معنای پوشش گذاشتن در موضوع خشونت مردان در انگلیس است.

«ساماتا بیلینگام»، از گروه «پشتیبانی بازماندگان از سوء استفاده خانگی»، در پیامی توییتری نوشت «زنان در صورت احساس خطر می‌توانند از این برنامه برای احضار پلیس استفاده کنند؛ پس از قتل سارا اورارد؟»

وی در ادامه نوشت «از سرپوش گذاشتن بر روی چیز‌هایی که نیاز به رسیدگی دارند، سر باز نزنید و به کاری که باید، رسیدگی کنید.»ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *