ریاست جمهوری افغانستان: جامعه جهانی به طالبان امتیاز ندهد

۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۴:۰۱
کد خبر: ۶۷۴۸۱۰
سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان با انتقاد از تداوم حملات طالبان گفت که اگر طالبان به حملات ادامه دهد جامعه جهانی نباید به این گروه امتیازی قائل شود.

– «صدیق صدیقی» سخنگوی ارگ ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرد که طالبان برخلاف تعهداتش در توافقنامه قطر سطح خشونت‌ها را بطور بی‌سابقه‌ای افزایش داده است.

درحالی که مقامات خارجی دیدارهایشان را با نمایندگان سیاسی طالبان افزایش داده‌اند، صدیقی افزود: اگر طالبان از جنگ دست نمی‌کشد و آتش‌بس را نمی‌پذیرد، باید هیچ نوع امتیازی به این گروه داده نشود.

به گزارش «طلوع نیوز»، سخنگوی ارگ ریاست جمهوری افغانستان ادامه داد: هدف اصلی تماس جامعه جهانی با طالبان، مذاکرات قطر و توافقنامه آمریکا با این گروه قطع خشونت‌ها بود.

طالبان اما روز گذشته با انتشار مطلبی در وبسایت رسمی این گروه اظهارداشت که روند جاری صلح را بهترین راه‌حل برای پایان‌دادن معضل کنونی افغانستان می‌داند.

این گروه همچنین با متهم کردن دولت افغانستان به تخریب روند صلح نیز گفت که کابل تلاش دارد تا با ارتباط با دولت جدید آمریکا سبب «بقای اِشغال و دوام جنگ» شود.

طالبان در واکنش به اخیر مقامات دولتی افغانستان نیز گفته بود: دست‌و پا زدن‌های کابل روشن ساخته که ارگ‌نشینان از همان روز اول کامیابی روند صلح را به ضرر خود می‌بینند و روشن است، همه موانعی که پس از امضای توافقنامه پایان اشغال در این راستا ایجاد شده، نتیجه‌ بهانه‌گری‌های این‌ها بوده‌ است.

گفتنی است که جنگ در افغانستان همزمان با مذاکرات در قطر جریان دارد و طالبان می‌گوید قبل از این که مطمئن شود که بدون ادامه جنگ به یک توافق سیاسی می‌رسد، پیشنهاد آتش‌بس را نمی‌پذیرد.

تسنیم


برچسب ها: افغانستان طالبان

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha