فیلم| انتخابات آمریکا؛ به آتش کشیده شدن یک صندوق رای، تازه ترین آرای الکترال ترامپ و بایدن

10:10 - 29 مهر 1399
کد خبر: ۶۶۶۷۹۰
نزدیک شدن زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، سبب شده تا پیش بینی در مورد نتیجه انتخابات دشوارتر شود.
تنها ۲ هفته دیگر تا انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا فرصت باقی است.
 
رقابت‌های انتخاباتی با شدت در جریان است و اختلاف وضعیت میان «دونالد ترامپ» و «جو بایدن» به عنوان نامزد‌های ۲ حزب جمهوریخواه و دموکرات در نظرسنجی ها، پیش بینی در مورد نتیجه انتخابات را دشوار کرده است.
 
به گزارش «ریل کلیر پالتیک، سی ان ان و فاکس نیوز»، نظرسنجی‌ها چه می‌گویند؟ براساس نظرسنجی «امرسون»، دونالد ترامپ با اختلاف یک درصد از بایدن در ایالت «جورجیا» به عنوان، رکوردار رای گیری زودهنگام، پیشی گرفته است.
 
وی براساس نظرسنجی «تالک بیزنس و هندریکس کالج» نیز در ایالت «آرکانزاس» با اختلاف ۲۴ درصد، بایدن را پشت سر گذاشته است.
 
جو بایدن نیز براساس نظرسنجی‌های «رویترز و ایپسوس»، «ترافالگار گروپ»، «ام آی آر اس و میچل ریسرچ»، «دانشگاه کلرادو و یو گاو»، «آی بی دی و تی آی پی پی» و «جِی تی ان و آر ام جی» در ایالت‌های «پنسیلوانیا»، «ویسکانسین»، «میشیگان»، «کلرادو» و نیز انتخابات سراسری، پیشتاز است.
 
نارضایتی از عملکرد کابینه ترامپ نیز براساس نظرسنجی‌های «هیل و هریس ایکس» و «راسموسن ریپورت» به ترتیب ۵۴ و ۵۰ درصد اعلام شد. میزان رضایت مندی از عملکرد کابینه ترامپ نیز ۴۶ و ۴۸ درصد بوده است.
 
اختلاف شانس پیروزی بایدن و ترامپ در انتخابات نیز براساس نظرسنجی «آی بی دی و تی آی پی پی»، ۶ درصد اعلام شد.
 
ضمن اینکه بایدن همچنان در ۶ ایالت کلیدی «فلوریدا»، «پنسیلوانیا»، «میشیگان»، «ویسکانسین»، «کارولینای شمالی» و «آریزونا» از ترامپ پیش است.
 
- الکترال‌ها چگونه پیش می‌روند؟ تاکنون بایدن ۲۱۲ رای الکترال در ۱۷ ایالت و ترامپ ۱۸۷ رای الکترال در ۲۲ ایالت را برای خود قطعی کرده اند.
 
با توجه به ۱۳۹ رای الکترال باقیمانده مورد نیاز برای تامین سقف ۲۷۰ رای الکترال برای پیروزی در انتخابات، بایدن به ۵۸ رای و ترامپ به ۸۷ رای دیگر نیاز دارد.
 
فیلم| انتخابات آمریکا؛ به آتش کشیده شدن یک صندوق رای، تازه ترین آرای الکترال ترامپ و بایدن
 
با توجه به پیشتازی بایدن در ۶ ایالت رقابتی «نوادا»، «مینسوتا»، «ویسکانسین»، «پنسیلوانیا»، «نیوهمپشایر» و «میشیگان»، با مجموع ۶۷ رأی الکترال، ۷۲ الکترال بلاتکلیف در «آریزونا»، «فلوریدا»، «جورجیا» و «کارولینای شمالی» و احتمال بالای تخصیص آرای محافظه کاران به ترامپ، مجموع آرای الکترال ترامپ به ۲۵۹ رای خواهد رسید.
در صورت ثابت بودن روند‌های انتخاباتی روز‌های اخیر پیش بینی می‌شود بایدن با احتساب آرای ۶ ایالت کلیدی با ۲۷۹ رای پیروز انتخابات شود، اما ترامپ با حفظ وضع موجود و تنها با تغییر وضعیت خود در یکی از ۶ ایالت کلیدی می‌تواند پیروز انتخابات باشد؛ بنابراین باید توجه داشت که برتری بایدن کاملا شکننده است.
 
- ترامپ مناظره انتخاباتی را ناعادلانه خواند: ترامپ اعلام کرد با وجود ناعادلانه بودن مناظره انتخاباتی تلویزیونی، در آخرین دور این مناظره در روز پنجشنبه هفته جاری شرکت خواهد کرد.
 
- ترامپ خواستار تحقیقات اف بی آی درباره فساد بایدن شد: ترامپ در تجمع انتخاباتی خود در ایالت «آریزونا»، ضمن فاسد خواند رقیب انتخاباتی خود، از پلیس فدرال آمریکا خواست در مورد فساد بایدن تحقیق کند.
 
 
[video src='https://www.mizan.news/wp-content/uploads/2022/01/2812406_304.mp4']
 
 
- به آتش کشیده شدن یک صندوق رای: یک صندوق رای در «لس آنجلس» در آتش سوخت.
 
در این حادثه به شهروندان آسیب رسید.
 
مسئولان می‌گویند این آتش سوزی، عمدی بوده است.
 
انتخابات آمریکا؛ قوانین جدید مناظره انتخاباتی آمریکا اعلام شد
 
انتخابات آمریکا؛ قوانین جدید مناظره انتخاباتی آمریکا اعلام شد
 
- رای کمیته قضایی سنا برای احضار مدیران فیسبوک و توییتر: کمیته قضایی سنایی رای به احضار مدیران اجرایی رسانه‌های اجتماعی «توییتر» و «فیسبوک» در تاریخ ۲۲ اکتبر (اول آبان) داد.
 
- رای دادگاه عالی آمریکا برای تمدید رای گیری پستی در پنسیلوانیا: دادگاه عالی آمریکا با رد پیشنهاد جمهوریخواهان مبنی بر محدود کردن زمان رای گیری پستی در ایالت «پنسیلوانیا»، ایالت محل اقامت بایدن، این رای گیری را سه روز دیگر تمدید کرد.
 
- قانون جدید برای مناظره انتخاباتی پیش روی ترامپ و بایدن: کمیته مناظره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، قوانین جدیدی را برای مناظره آتی نامزد‌های ۲ حزب دموکرات و جمهوریخواه این انتخابات تعیین کرد.
 
از جمله این قوانین بسته بودن میکروفن هر یک از دو نامزد در زمان ۲ دقیقه نخست صحبت ۱۵ دقیقه‌ای رقیبش است.
 
- نارضایتی ترامپ از موضوع مناظره آتی: در حالی که ترامپ و کارزار انتخاباتی اش از موضوع مناظره پیش رو ابراز نارضایتی کردند، کارزار انتخاباتی بایدن می‌گوید «در مورد انتخاب موضوع بحث توسط مجری بین کارزار‌ها و کمیسیون مناظرات ماه‌ها پیش توافق حاصل شده است.»
 
- فعال شدن گارد ملی در کلرادو: اعضای گارد ملی به دعوت ایالت «کلرادو» برای دفاع از امنیت سایبری انتخابات به این ایالت می‌روند.
 
- برنامه فشرده ترامپ برای تجمع انتخاباتی قبل از روز انتخابات: ترامپ می‌گوید در ۲ یا  ۳ روز باقیمانده تا انتخابات احتمالا ۵ تجمع انتخاباتی برگزار کند.
 
- تجمع انتخاباتی خودرویی هریس در فلوریدا: «کامالا هریس»، نامزد سمت معاونت ریاست جمهوری آمریکا، روز دوشنبه به وقت محلی در «جکسونویل» ایالت «فلوریدا» که شاهد نخستین روز رای گیری زودهنگام خود بود، تجمع خودرویی برگزار و در مورد سیاست‌های اقتصادی بایدن سخنرانی کرد؛ در این تجمع حدود ۹۴ خودرو حضور داشتند.
 
- تجمع انتخاباتی پنس در «مین»: «مایک پنس»، معاون ترامپ و نامزد سمت معاونت ریاست جمهوری آمریکا در انتخابات پیش رو در تجمع انتخاباتی خود در ایالت «مین» به شدت از رویکرد اقتصادی بایدن و هریس انتقاد کرد.
 
- نخستین حضور ملانیا در تجمع انتخاباتی ترامپ: «ملانیا ترامپ»، همسر رییس جمهور آمریکا روز سه شنبه در تجمع انتخاباتی وی در ایالت «پنسیلوانیا» حضور می‌یابد.
 
این نخستین حضور ملانیا در تجمع انتخاباتی همسرش است.
 
- ترامپ، فائوچی را مصیبت خواند: دونالد ترامپ، خطاب به کارکنان ستاد انتخاباتی خود از مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا به عنوان «مصیبت» یاد کرد.
 
- آزمایش کرونای روز دوشنبه بایدن منفی شد.
 
- سرقت صندوق‌های رای در واشنگتن: پلیس واشنگتن می‌گوید به گفته پلیس، تعداد زیادی از صندوق‌های رای گیری پستی در واشنگتن به سرقت رفته است.
 
- انتقاد بایدن از حملات ترامپ به فائوچی: بایدن با انتشار بیانیه‌ای از حملات مکرر ترامپ به «آنتونی فائوچی»، مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا و عملکرد کابینه ترامپ در مواجهه با شیوع بیماری کرونا انتقاد کرد.
 
- افزایش مشارکت رای دهندگان جوان در رای گیری زودهنگام در فلوریدا: بررسی‌ها در رای گیری زودهنگام ایالت «فلوریدا» نشان می‌دهندف مشارکت رای دهندگان جوان در انتخابات سال جاری افزایش یافته است.
 
ضمن اینکه سهم دموکرات‌ها در این رای گیری برخلاف سال ۲۰۱۶ بیشتر بوده است.
 
انتخابات آمریکا؛ قوانین جدید مناظره انتخاباتی آمریکا اعلام شد
 
 
ترکیب نژادی رای دهندگان در این ایالت نیز در قیاس با انتخابات ۲۰۱۶ تغییر کرده و سهم رای دهندگان سیاه پوست افزایش داشته است.
 
- ثبت ۲۴ میلیون رای در ۳۶ ایالت در دو هفته مانده تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا: با ثبت ۲۴ میلیون رای در ۳۶ ایالت آمریکا، انتخابات سال جاری تاکنون شاهد افزایش ۲۰ درصدی مشارکت بوده است.
 
- افزایش علاقه مندی به رای گیری زودهنگام در ایالت‌های مختلف آمریکا
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *