روایت الکاظمی از اظهارات ترامپ در مورد زمان خروج نظامیان آمریکایی از عراق

۳۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۵:۴۷
کد خبر: ۶۴۸۹۵۴
نخست وزیر عراق می‌گوید رییس جمهور آمریکا وعده داده تا ۳ سال آینده نظامیان آمریکایی را از این کشور خارج کند.
روایت الکاظمی از اظهارات ترامپ در مورد زمان خروج نظامیان آمریکایی از عراق - «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر عراق، که اکنون در «واشنگتن» حضور دارد، به نقل از «دونالد ترامپ»، رییس جمهور آمریکا، گفت که خروج نظامیان این کشور طی ۳ سال آتی انجام می شود.
 
به گزارش خبرگزاری رسمی عراق، مصطفی الکاظمی با اشاره به بررسی تعیین مجدد جدول زمانی خروج نظامیان آمریکایی از عراق و استقرار آنها در جایی دیگر در گفتگو‌های طرفین عراقی و آمریکایی گفت «بر سر تشکیل تیم فنی ایجاد مکانیسم استقرار خارج از عراق به توافق رسیدیم ... ترامپ تاکید کرده که نیرو‌های آمریکایی طی ۳ سال آینده از عراق خارج خواهند شد.»
 
وی همچنین از حضور نیرو‌های آمریکایی در عراق برای آموزش و توسعه ارتش و نیرو‌های امنیتی عراقی خبر داد.
نخست وزیر عراق در توضیح دلیل تمدید زمان حضورش در آمریکا نیز گفت «دلیل تمدید زمان اقامت من در آمریکا، درخواست کنگره این کشور برای برگزاری جلسه‌ای با رییس کنگره است.»
 
در عین حال «فاضل الفتلاوی»، عضو ائتلاف «الفتح» عراق با تاکید بر این که خروج نظامیان آمریکایی از عراق به ۳ سال زمان نیاز ندارد، خواستار نشست فوق العاده پارلمان برای تعیین جدول زمان بندی خروج نظامیان آمریکایی شد.
 
از سوی دیگر برخی از منابع عراقی از منفجر شدن یک دستگاه انفجاری در مسیر یک کاروان خودرویی نیرو‌های آمریکایی در منطقه «عویرج» در شهر «بغداد» خبر دادند.

حمله امروز، دهمین مورد از رشته عملیات‌ها علیه کاروان‌های نظامی آمریکا در یک ماه گذشته است.

احساسات ضد آمریکایی در عراق در ماه‌های اخیر تشدید شده و منجر به موافقت پارلمان با تصویب قانون خروج نظامیان آمریکایی از عراق شد.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha