رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

روزنامه انگلیسی: طالبان در افغانستان برای شریعت می‌جنگد

14:14 - 26 اسفند 1398
کد خبر: ۶۰۶۳۰۲
یک فرمانده طالبان در گفت‌وگو با یک روزنامه انگلیسی تاکید کرد که هدف این گروه از جنگ برقراری قوانین شریعت و بازگرداندن «امارت اسلامی» است نه اینکه خواستار معامله با آمریکایی‌ها باشد.

به گزارش ، خالد آغا یک فرمانده نظامی طالبان درباره توافق این گروه با آمریکا به «ساندی اکسپرس» گفت: ما یک ابر قدرت را شکست داده‌ایم.

وی درباره تمایل این گروه برای پیوستن به دولت و اشتراک قدرت با دولت مرکزی نیز گفت: «ما همه این سال‌ها به قصد تقسیم قدرت نجنگیده‌ایم، ما برای شریعت و امارت اسلامی می‌جنگیم نه اینکه در زمان پیروزی با دموکرات‌ها معامله کنیم».

این روزنامه انگلیسی به نقل از خالد آغا درباره اظهارات مقامات غربی مبنی بر همکاری طالبان با القاعده اظهار داشت که «ما به آن‌ها کمک نمی‌کنیم تا حملات دیگری مانند 11 سپتامبر را طرح ریزی کنند اما آن‌ها را نیز از افغانستان اخراج نمی‌کنیم».

بر اساس توافقنامه طالبان و آمریکا، این گروه متعهد شده است تا به هیچ یک از اعضایش، سایر افراد و گروه‌ها از جمله القاعده اجازه ندهد تا از خاک افغانستان برای تهدید امنیت آمریکا و متحدانش استفاده شود.

 

در ادامه این توافق نیز تاکید شده آن‌هایی که برای امنیت آمریکا تهدید محسوب می‌شوند در افغانستان جایی ندارند و اعضای طالبان نیز دستور دارند که با گروه‌ها یا افرادی که امنیت آمریکا و متحدانش را تهدید می‌کنند، همکاری نکنند.

پیش از این نیز «شیرمحمدعباس استانکزی» رئیس تیم مذاکره کننده طالبان به رسانه‌ها گفته بود که تصمیم درباره چگونگی دولت آینده افغانستان در مذاکرات بین‌الافغانی اتخاذ خواهد شد و طالبان نیز به نتیجه آن تصمیم احترام خواهد گذاشت.

تسنیم


برچسب ها: افغانستان طالبان

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *