رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

آمریکا به طالبان در مورد میزان بالای خشونتها هشدار داد

11:25 - 21 اسفند 1398
کد خبر: ۶۰۴۸۳۴
دولت آمریکا به گروه طالبان در افغانستان هشدار داد که میزان بالای خشونت ارتکابی توسط اعضای این گروه «برای پیشبرد فرآیند صلح سودمند نخواهد بود».

به گزارش به نقل از رویترز، همزمان با اعلام حمایت شورای امنیت سازمان ملل متحد از اقدام آمریکا برای پایان دادن به جنگ ۱۸ ساله خود در خاک افغانستان، دولت واشنگتن روز سه شنبه به گروه طالبان هشدار داد که در حال حاضر میزان بالای خشونت ارتکابی از سوی اعضای این گروه «برای پیشبرد فرآیند صلح سودمند نیست».

گفتنی است که آمریکا ماه گذشته با گروه طالبان یک توافق صلح امضا کرد. این توافق خواستار خروج مرحله ای نیروهای خارجی و تحت رهبری آمریکا به شرط پایبندی طالبان به تعهدات خود و همچنین خواهان آغاز گفتگوها میان طالبان و دولت افغانستان برای دستیابی به یک توافق سیاسی جهت پایان دادن به دهه ها تعارض است.

«چریث نورمن چالت» معاون سفیر آمریکا در سازمان ملل به اعضای شورای امنیت گفت که «ما تصدیق می کنیم طالبان گامهایی برای توقف حملات به شهرها و پایگاههای مهم برداشته است».

 

وی در ادامه افزود: «اما کارهای بیشتری باید انجام شود و ما از آنان می خواهیم که خشونت علیه نیروهای افغانستان در حومه شهرها را کاهش دهند تا از این طریق، به مذاکرات و برقراری صلح میان گروههای مختلف افغانستان مجالی برای موفقیت بدهند».

مهر


برچسب ها: طالبان خشونت

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *