بحران اجتماعی در سرزمین‎های اشغالی؛ یک سوم از کودکان زیر خط فقر

۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۰۴:۰۰:۰۲
کد خبر: ۵۸۶۹۵۹
نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد یک سوم از کودکان ساکن در سرزمین‌های اشغالی زیر خط فقر زندگی می‌کنند.
یک سوم از کودکان در سرزمین‌های اشغالی زیر خط فقر زندگی می‌کنندبه گزارش گروه بین الملل ، گزارش شورای داخلی رژیم صهیونیستی در مورد وضعیت کودکان می‎گوید «در حدود ۳۰ درصد از کودکان ساکن در سرزمین‌های اشغالی زیر خط فقر زندگی می‌کنند.»

این شورا در بررسی سالانه خود که به رئیس این مجموعه ارائه شده نوشته است «در سال ۲۰۱۸، ۸۸۰ هزار و ۲۳۰ کودک در سرزمین اشغالی زیر خط فقر زندگی می‌کردند.»

این شورا که فعالیت خود را به صورت یک گروه مستقل در زمینه حمایت از حقوق کودکان انجام می‌دهد اعلام کرده که «از هر ۵ کودک اسرائیلی یک کودک در سال ۲۰۱۸ زیر خط فقر زندگی می‌کردند.»

به گزارش تایمز آو اسرائیل، این تحقیق همچنین نشان می‌دهد «در جامعه ارتدکس، ۶۰.۴ درصد از کودکان زیر خط فقر زندگی می‌کنند که در مقایسه با سال گذشته ۵ درصد افزایش داشته است.»

بنابر این گزارش، «همچنین فقر در خانواده‌های بزرگ و پرجمعیت‌تر در سرزمین‌های اشغالی بیشتر بوده است. در خانواده‌هایی که چهار فرزند و یا بیشتر زندگی می‌کردند، نیاز‌های کودکان تامین نمی‎شود؛ همچنین در خانواده‌هایی که پنج کودک زندگی می‌کنند خط فقر افزایش  داشته است؛ یک چهارم خانواده‌های تک والد نیز زیر خط فقر زندگی می‌کنند.»

در طول سال ۲۰۱۸، ۵۰ هزار گزارش جدید در اسرائیل برای کودکانی که نیاز به کمک مددکاران اجتماعی داشتند تشکیل شده است؛ در این گزارش‎ها، ۳۱ درصد به دلایل بی توجهی و ۲۵ درصد به دلیل سوء استفاده جسمی و ۱۲ درصد به دلیل سوء استفاده جنسی درخواست کمک کردند. گزارش‌ها نشان می‌دهند ۷۱ درصد از این کودکان از سوی سرپرستان خانواده خود آسیب دیده‎اند.

شمار پرونده‌های جنایی مربوط به جرایم جنسی و آزار و اذیت کودکان در سال ۲۰۱۸ در سرزمین‌های اشغالی ۲ هزار و ۵۴۴ بوده که در مقایسه با سال ۲۰۱۷، ۲۷ درصد افزایش داشته است.
 
 

گزارش‌ها نشان می‌دهند که طی ۲ دهه گذشته، خشونت علیه کودکان در سرزمین‌های اشغالی افزایش یافته است. در سال ۲۰۱۸، ۳ هزار و ۸۲۵ کودک به دلیل همین خشونت‌ها آسیب دیده اند که این آمار در مقایسه با سال ۲۰۰۰ دو برابر شده است.

آمار‌های اعلام شده که با گزارش سالانه موسسه بیمه داخلی اسرائیل مطابقت دارد نشان می‌دهد که در سال ۲۰۱۸، ۴۶۹ هزار و ۴۰۰ خانواده که جمعیت آن‌ها ۱.۸ میلیون است زیر خط فقر زندگی می‌کردند که ۸۴۱ هزار نفر از این جمعیت کودکان بودند.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *