"رشد صنعتی" افغانستان به هشت درصد رسید

10:05 - 02 خرداد 1398
کد خبر: ۵۱۹۸۳۲
وزارت صنعت و تجارت افغانستان از رشد هشت درصدی این حوزه خبر داد و تاکید داشت میزان صادرات کشور نیز در مقایسه با سال گذشته افزایش داشته است.

به گزارش گروه بین الملل ، در ادامه برنامه های هفته صنعت، معاون وزارت صنعت و تجارت و مسوولان اتاق صنایع و معادن و اتاق تجارت وصنایع زنان افغانستان در یک کنفرانس خبری مشترک، دستاوردها در زمینه رشد صنعت را اعلام کردند.

«ظهورالدین شیرزاد»، معاون وزارت صنعت و تجارت گفت که در حال حاضر انواع مختلف تولیدات داخلی از جمله نوشابه ها، مواد شوینده ومواد خوراکی، به بازار عرضه می شود.

وی افزود: 450 میلیون دلار در بخش آهن، 520 میلیون دلار در بخش نفت و230 میلیون دلار در تولید آرد، بر اساس عرضه و تقاضا سرمایه گذاری شده است.

در همین حال «منیژه وافق»، رییس اتاق تجارت وصنایع زنان افغانستان، از افزایش سهم زنان در صنعت خبر داد.
وی گفت: سهم زنان برای سرمایه گذاری در پارک های صنعتی 15 تا 25 درصد است.
وافق تاکید کرد سهولت های نقل و انتقال به ویژه ایجاد و فعالیت دالان های هوایی، عرصه را برای سرمایه گذاری زنان فراهم کرده است.

وی ادامه داد: هم اکنون زنان به ارزش دویست هزار دلار در زمینه فراوری و بسته بندی میوه خشک و زعفران سرمایه گذاری کرده اند.

«شیرباز کمین زاده»، رییس اتاق صنایع و معادن نیز با بیان اینکه دولت افزون بر حمایت از تولیدات داخلی، از آن نیز خریداری می کند، گفت که حکومت متعهد به حمایت از بخش خصوصی بوده و در این راستا گام های اساسی برداشته است.

انتهای پیام /


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *