مراسم تحلیف مسعود پزشکیان با حضور چه کسانی برگزار می‌شود؟

13:30 - 16 تير 1403
کد خبر: ۴۷۸۱۹۳۰
دسته بندی: مجله حقوقی ، عمومی
مراسم تحلیف مسعود پزشکیان با حضور چه کسانی برگزار می‌شود؟
مسعود پزشکیان، در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۳ به‌عنوان رئیس‌جمهور دولت چهاردهم جمهوری اسلامی ایران انتخاب شد.

خبرگزاری میزان - مسعود پزشکیان در انتخابات پانزدهم تیرماه ۱۴۰۳ با کسب ۱۶۳۸۴۴۰۳ رای در دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری به‌عنوان رئیس چهاردهمین دولت جمهوری اسلامی ایران انتخاب شد.

طبق گفته سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، احتمالا مراسم تنفیذ و تحلیف ریاست‌جمهوری مسعود پزشکیان در نیمه اول مردادماه ۱۴۰۳ برگزار می‌شود.

مراسم تحلیف مسعود پزشکیان در مجلس شورای اسلامی با حضور چه کسانی برگزار می شود؟

مراسم تحلیف مسعود پزشکیان به عنوان رئیس‌جمهور منتخب مردم، با حضور رئیس قوه قضاییه، اعضای شورای نگهبان و سایر مقامات لشکری و کشوری در مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود.

طبق اصل ۱۲۱ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران: رئیس‌جمهور در مجلس شورای اسلامی در جلسه‌ای که با حضور رئیس قوه قضاییه و اعضای شورای نگهبان تشکیل می‌شود، به ترتیب زیر سوگند یاد می‌کند و سوگندنامه را امضاء می‌کند.

بسم‌الله الرحمن الرحیم

من به‌عنوان رییس جمهور در پیشگاه قرآن کریم و در برابر ملت ایران به خداوند قادر متعال سوگند یاد می‌کنم که پاسدار مذهب رسمی و نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی کشور باشم و همه استعداد و صلاحیت خویش را در راه ایفای مسئولیت‌هایی که بر عهده گرفته‌ام به کار گیرم و خود را وقف خدمت به مردم و اعتلای کشور، ترویج دین و اخلاق، پشتیبانی از حق و گسترش عدالت سازم و از هر گونه خودکامگی بپرهیزم و از آزادی و حرمت اشخاص و حقوقی که قانون اساسی برای ملت شناخته است حمایت کنم. در حراست از مرز‌ها و استقلال سیاسی و اقتصادی و فرهنگی کشور از هیچ اقدامی دریغ نورزم و با استعانت از خداوند و پیروی از پیامبر اسلام و ائمه اطهار علیهم‌السلام قدرتی را که ملت به‌عنوان امانتی مقدس به من سپرده است همچون امینی پارسا و فداکار نگاهدار باشم و آن را به منتخب ملت پس از خود بسپارم.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *