متن سوگندنامه مسعود پزشکیان برای ریاست جمهوری

12:02 - 16 تير 1403
کد خبر: ۴۷۸۱۸۷۶
دسته بندی: مجله حقوقی ، عمومی
متن سوگندنامه مسعود پزشکیان برای ریاست جمهوری
مسعود پزشکیان در انتخابات ریاست‌جمهوری پانزدهم تیرماه، با کسب ۱۶ میلیون و ۳۸۴ هزار و ۴۰۳ رای به‌عنوان رئیس جمهور منتخب جمهوری اسلامی ایران انتخاب شد.

خبرگزاری میزان - مسعود پزشکیان با کسب ۱۶۳۸۴۴۰۳ رای در دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری به‌عنوان رئیس چهاردهمین دولت جمهوری اسلامی ایران برگزیده شد.

این دور از انتخابات در ۵۸۶۴۰ شعبه اخذ رای در داخل کشور و ۳۴۴ شعبه اخذ رای در خارج از کشور برگزار شد.

آمار نهایی آرای نامزد‌های ریاست جمهوری ۱۴۰۳

نامزد ریاست جمهوری تعداد آرا
مسعود پزشکیان ۱۶۳۸۴۴۰۳
سعید جلیلی ۱۳۵۳۸۱۷۹
تعداد آرای شمارش شده ۳۰۵۳۰۱۵۷
میزان مشارکت ۴۹.۸

 

متن سوگندنامه مسعود پزشکیان در مراسم تحلیف

طبق اصل ۱۲۱ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران: رئیس‌جمهور در مجلس شورای اسلامی در جلسه‌ای که با حضور رئیس قوه قضاییه و اعضای شورای نگهبان تشکیل می‌شود، به ترتیب زیر سوگند یاد می‌کند و سوگندنامه را امضاء می‌کند.

به این ترتیب مسعود پزشکیان به عنوان رئیس‌جمهور منتخب مردم باید در روز تحلیف ریاست‌جمهوری که در مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود به نحو ذیل سوگند یاد کند.

بسم‌الله الرحمن الرحیم

من به‌عنوان رییس جمهور در پیشگاه قرآن کریم و در برابر ملت ایران به خداوند قادر متعال سوگند یاد می‌کنم که پاسدار مذهب رسمی و نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی کشور باشم و همه استعداد و صلاحیت خویش را در راه ایفای مسئولیت‌هایی که بر عهده گرفته‌ام به کار گیرم و خود را وقف خدمت به مردم و اعتلای کشور، ترویج دین و اخلاق، پشتیبانی از حق و گسترش عدالت سازم و از هر گونه خودکامگی بپرهیزم و از آزادی و حرمت اشخاص و حقوقی که قانون اساسی برای ملت شناخته است حمایت کنم.

در حراست از مرز‌ها و استقلال سیاسی و اقتصادی و فرهنگی کشور از هیچ اقدامی دریغ نورزم و با استعانت از خداوند و پیروی از پیامبر اسلام و ائمه اطهار علیهم‌السلام قدرتی را که ملت به‌عنوان امانتی مقدس به من سپرده است همچون امینی پارسا و فداکار نگاهدار باشم و آن را به منتخب ملت پس از خود بسپارم.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *