رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

رابطه سوپرمارکت‌های انگلیسی با مزرعه بزرگ ناقض حقوق بشر در آفریقا

12:36 - 03 فروردين 1403
کد خبر: ۴۷۶۵۴۵۹
دسته بندی: حقوق بشر ، عمومی
رابطه سوپرمارکت‌های انگلیسی با مزرعه بزرگ ناقض حقوق بشر در آفریقا
صنعت مواد غذایی در کشورهای غربی پیوندهای عمیقی با زنجیره‌های تامین ناقض حقوق بشری داخلی و فرامرزی دارند.

خبرگزاری میزان – نقض حقوق بشر در یکی از مزارع بزرگ کنیا به‌عنوان تامین‌کننده محصول آناناس بیشتر سوپرمارکت‌های انگلیس، توجهات بین‌المللی را به خود جلب کرده است.

به گزارش گاردین، مزرعه بزرگ آناناس دل مونته کنیا که تامین‌کننده محصول بیشتر سوپرمارکت‌های انگلیس است، با چالش‌های حقوق بشری جدی در پی انتشار اخباری درباره قتل و خشونت از سوی محافظان امنیتی مواجه شده است.

این مزرعه در واکنش به انتقاد‌های شدید آگهی استخدامی را برای جذب یک مدیر حقوق بشری منتشر و ادعا کرده که نامزد این سمت باید برنامه‌ای دقیق برای رسیدگی به چالش‌های حقوق بشری در محل کار و جوامع اطراف ارائه کند.

مزرعه دل مونته در پی افزایش انتقاد‌های ناشی از بی‌توجهی به نقض حقوق بشر به‌تازگی ۲۱۴ نفر از نگهبانان داخلی خود را اخراج کرد؛ پنج نفر از نگهبانان سابق دل مونته می‌گویند که فقدان آموزش و رابطه ضعیف دل مونته با مردم محلی به درگیری‌های خشونت‌آمیز در مزرعه و مناطق اطراف آن دامن زده است.

از زمان آغاز تحقیقات گاردین و موسسه TBIJ که در ماه ژوئن (تیر) منتشر شد، پنج قتل ناشی از خشونت نگهبانان در دل مونته ثبت شده است.

بررسی‌های مختلف نشان می‌دهند که محافظان امنیتی این مزرعه دست به خشونت گسترده زده و تاکنون چندین نفر را به قتل رسانده‌اند؛ بررسی‌های یاد شده نشان می‌دهند که مزرعه دل مونته آسیب‌های عمده‌ای به حقوق بشر کارکنان خود و ساکنان محلی جوامع اطراف وارد می‌کند.

این شرکت به دلیل اتهام‌های قتل، تجاوز و ضرب‌وشتم از سوی نگهبانانش با شکایت‌های مختلفی مواجه است؛ سخنگوی این مزرعه گفت: پرونده‌ای برای رسیدگی به اتهام‌ها در دیوان عالی کنیا تشکیل شده است.

نمایندگان دل مونته به تلاش برای پنهان کردن خشونت‌ها و قتل‌ها از طریق پرداخت رشوه متهم هستند.

سازمان‌ها و گروه‌های حقوق بشری از دل مونته خواسته‌اند تا به سرعت اقدام‌های اصلاحی را برای افرادی که حقوقشان نقض شده است، انجام دهند و یک برنامه حقوق بشری را تنظیم کنند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *