۲۸ ویلا و بنای تجاری غیرمجاز در اراضی کشاورزی ساوجبلاغ تخریب شد

13:29 - 18 اسفند 1402
کد خبر: ۴۷۶۳۳۰۲
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
۲۸ ویلا و بنای تجاری غیرمجاز در اراضی کشاورزی ساوجبلاغ تخریب شد
دادستان عمومی و انقلاب ساوجبلاغ با اعلام آزادسازی به وسعت ۵۰ هکتار در این حوزه قضایی گفت که در راستای اجرای قانون، ۲۸ ویلا و بنای تجاری غیرمجاز قلع و قمع شد.

خبرگزاری میزان- حمید غلامی با اعلام جزئیات اقدامات انجام شده در مورد مقابله با تغییر کاربری غیرمجاز به وسعت ۵۰ هکتار در حوزه قضایی ساوجبلاغ بیان کرد: در پی گزارش جهاد کشاورزی درباره اقدام به تغییر کاربری در روستای «عباس آباد» واقع در بخش مرکزی ساوجبلاغ، اقدامات قانونی برای مقابله با تکمیل برنامه متصرفان آغاز شد.

دادستان عمومی و انقلاب ساوجبلاغ با بیان اینکه اقدامات مقابله‌ای در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی بوده است اضافه کرد: عملیات با حضور نماینده دادستان عمومی و انقلاب شهرستان، رئیس پلیس پیشگیری، نماینده فرمانداری، رئیس و عوامل کلانتری گلسار، عوامل یگان امداد شهرستان، عوامل جهاد کشاورزی، نماینده اداره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، عوامل شهرداری ساوجبلاغ و عوامل دستگاه‌های خدمات رسان گاز و برق اجرایی شد.

وی تعداد قطعات اعمال قانون شده را ۷۶ مورد عنوان کرد و متذکر شد: در مورد دیوارکشی به تعداد ۶۷ مورد، بنا و ویلای غیرمجاز در حال ساخت ۱۷ مورد، بنا‌های تجاری ۱۰ مورد، محوطه ساز ۳۰ مورد، دپوی مصالح ساختمانی ۳ مورد، استخر ۱۴ مورد و آلاچیق به تعداد ۱۰ مورد، اعمال تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی به انجام رسید.

دادستان عمومی و انقلاب ساوجبلاغ با اشاره به اینکه ارزش اراضی آزادسازی شده در این عملیات، طبق برآورد‌ها بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان است تصریح کرد: دادستانی ساوجبلاغ با توجه به نقش مشاورین املاک غیرمجاز در تغییر کاربری‌ها، از ابتدای سال جاری یکی از اهداف خود را مقابله با این مشاورین قرار داده و در مناطقی که تغییر کاربری غیرمجاز گزارش می‌شود قطعا به سراغ این مشاورین نیز می‌رود.

انتهای پیام/ ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *