هدف قرار دادن خبرنگاران از سوی رژیم صهیونیستی با هدف پنهان کردن واقعیت

12:42 - 30 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۵۵۱۱
دسته بندی: حقوق بشر ، عمومی
هدف قرار دادن خبرنگاران از سوی رژیم صهیونیستی با هدف پنهان کردن واقعیت
یک عضو پیشین کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی هدف رژیم صهیونیستی را از هدف قرار دادن خبرنگاران در غزه، پنهان کردن واقعیت رویدادها توصیف کرد.

خبرگزاری میزاناحمد بخشایش، عضو سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی با هدف قرار دادن خبرنگاران فلسطینی سعی در بایکوت جنایات خود دارند، گفت: این رژیم به تمام قوانین و ارزش‌های نظام بین‌الملل بی‌توجهی می‌کند که این به دلیل حمایت قدرت‌های غربی به‌ویژه آمریکاست.

وی بیان کرد: رژیم صهیونیستی در روز روشن مرتکب جنایت جنگی می‌شود، کودکان، زنان، سالمندان و خبرنگاران را می‌کشد و به بیمارستان‌ها حمله می‌کند.

بخشایش یادآور شد: این رژیم عمدا خبرنگاران را به شهادت می‌رساند تا افکار عمومی متوجه فجایعی که در غزه اتفاق می‌افتد نشوند. رژیم صهیونیستی به پشتیبانی آمریکا دست به چنین جنایاتی می‌زند و این بدین معناست که نظام بین‌الملل از سوی آمریکا اداره می‌شود.

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی تصریح کرد: البته تا قبل از حمله به غزه، رژیم صهیونیستی نزد افکار عمومی جهان به دلیل هولوکاست و مظلوم‌نمایی که از ویژگی‌های اسرائیلی‌هاست تا حدی توانسته بود به جهانیان القا کند که «ما هم سرزمینی داریم» و جهانیان این را قبول کرده بودند، اما با جنایاتی که انجام دادند، اعتبار جهانی خود را از دست دادند.

وی همچنین با بیان اینکه وجدان بشریت بیدار است، تاکید کرد: خبرنگاران، اورژانس و یک سری نهاد‌ها در قوانین جنگی از تعرض مصون هستند، اما رژیم صهیونیستی هیچ توجهی به این قوانین ندارند.
 

به گزارش وبسایت ستاد حقوق بشر، بخشایش با اشاره به سکوت دولتمردان غربی نسبت به فاجعه انسانی در غزه، گفت: اروپایی‌ها دو دسته هستند؛ یکی دولتمردان و دیگری مردم اروپا؛ مردمی که این فجایع را می‌ببینند و ناراحت می‌شوند و به خیابان‌ها می‌روند و به نحوی مخالفت خود را نشان می‌دهند، اما دولتمردان اروپایی تحت نفوذ قدرت قوی لابی صهیونیست هستند و سیاست‌ها به آن‌ها دیکته می‌شود، اما دولت‌های اروپا برعکس ملت‌هایشان عمل می‌کنند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *