مراسم تحلیف کارشناسان رسمی دادگستری کرمان در کنار مرقد شهید سلیمانی برگزار شد

10:21 - 26 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۴۸۲۸
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
مراسم تحلیف کارشناسان رسمی دادگستری کرمان در کنار مرقد شهید سلیمانی برگزار شد
آیین تحلیف و اعطای پروانه کارشناسی ۲۵۰ نفر از کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان و تجلیل از خانواده شهدای حادثه تروریستی در سالن شهدای گلزار شهدای کرمان برگزار شد.

خبرگزاری میزان - آیین تحلیف و اعطای پروانه کارشناسی ۲۵۰ نفر از کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان با حضور عبدلیان‌پور رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه و حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم حمیدی رئیس کل دادگستری استان کرمان در سالن شهدای گلزار شهدای کرمان برگزار شد.

آیین تحلیف و اعطای پروانه کارشناسی ۲۵۰ نفر از کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان در کنار مرقد شهید سلیمانی برگزار شد

حسن عبدلیان پور رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوره خانواده قوه قضاییه در آیین تحلیف کارشناسان رسمی دادگستری و تجلیل از خانواده شهدای حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان با اشاره به دیدار خود از خانواده شهدا و ابلاغ پیام تسلیت رئیس قوه قضاییه گفت: شهیدان از برگزیدگان هستند؛ امروز در کنار شهدا به شرافتمان سوگند یاد می‌کنیم و اگر اشتباهی از ما در امر وکالت و کارشناسی رخ دهد، فردا باید جواب این شهدا را بدهیم.

وی افزود: اگر دشمن جنایتکار می‌خواهد با شهادت دختران کاپشن صورتی و گوشواره قلبی ما را از مشارکت در وعده‌گاه‌های ملی همچون انتخابات بازدارد باید بدانیم ما شبیه سردار قلبهایمان همگی کاندیدای تیر و ترکش و شهادت هستیم و از خط قرمز برای مشارکت کوتاه نمی‌آییم.

عبدلیان پور ادامه داد: عملکرد مرکز وکلا و کارشناسان رسمی و مشاوره خانواده قوه قضاییه در دو سال گذشته موید همین ادعاست و تلاش می‌کنیم خودمان را به شهیدان نزدیک کنیم و برای همین دفاتر خود را در مساجد سراسر کشور قرار داده ایم تا حقوق عامه را احیا کرده و به عدالت قضایی نزدیک و نزدیک‌تر شویم.

وی تاکید کرد: نقشه راه برای ما روشن است ما می‌دانیم به قله نزدیکیم و رسیدن به قله در گرو وحدت ملی و همدلی و همراهی با مردم است که خون می‌دهند، اما خاک نمی‌دهند. نقشه راه آینده ما چیزی جزو برداشتن کار‌های بر زمین مانده و تلاش در راستای احقاق حقوق مردم و نزدیک شدن به آرمان شهر مهدوی نیست.

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوره خانواده قوه قضاییه تصریح کرد: اگر قله شرافت و انسانیت را مدینه فاضله مهدوی بدانیم هر یک از ما وظیفه داریم هر صبح برای امیدوار کردن و رفع مشکلات مردم تلاش کنیم و امروز بی شک دشمن برای ناامیدی و دلسردی ما از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

آیین تحلیف و اعطای پروانه کارشناسی ۲۵۰ نفر از کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان در کنار مرقد شهید سلیمانی برگزار شد

وی با اشاره به جایگاه شهدای ۱۳ دی ماه گلزار شهدای کرمان اظهار کرد: بی شک هر خونی، خونخواهی و هر راهی، راهپیمایی دارد که نباید بگذارد پرچم آن در مسیر بر زمین بماند.

عبدلیان پور با بیان این مطلب که ملتی که شهادت دارد و رنگ سرخ شهدا را دیده است، نمی‌تواند بدون خط قرمز‌های خود زندگی کند، تصریح کرد: وکلا اگر مسئولیت خود کوتاهی و از حق خواهی و عدالت طلبی دست بردارند بر خط قرمز خون شهدا پا گذاشته اند.

وی افزود:کارشناسی و وکالت یک بال فرشته عدالت در امر دادرسی، احیای عدالت و رسیدن به عدالت است.

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوره خانواده قوه قضاییه گفت: اگر کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده اگر نگران حق و عدالت نباشند و خود را سربازان عدالت ندانند بر خون شهدا پا نهاده اند و خون شهید همه خط قرمز ما را مشخص کرده است.

عبدالیان پور ادامه داد: خون شهید با زبان سرخ خویش بیان می‌کند که حفظ این نظام مقدس و پای بندی به ارزش‌های والای اسلام، ولایت فقیه، مقاومت، شهدا و خانواده شهدا، وحدت ملی خط قرمز ماست.

وی افزود: اگر امروز دشمن جنایتکاران تصمیم دارد با ترور و جنایت علیه بشریت ما را از آرمان خواهی خود منصرف ساز به کوری چشم دشمنان پرشورتر از همیشه عدالتخواهی و حمایت از مظلومان دنیا فریاد خواهیم زد.

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوره خانواده قوه قضاییه گفت: اگر با شهادت زنان و کودکانمان قصد ترساندن ما از ادامه مسیر است ما محکم‌تر از قبل پای بر زمین می‌کوبیم و آرمان‌های شهدا را فریاد می‌زنیم.

آیین تحلیف و اعطای پروانه کارشناسی ۲۵۰ نفر از کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان در کنار مرقد شهید سلیمانی برگزار شد

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم حمیدی در آیین تحلیف کارشناسان رسمی دادگستری و تجلیل از خانواده شهدای حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان با تسلیت سالروز شهادت مظلومانه امام هادی (ع) و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان به‌ویژه شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای انفجار تروریستی ۱۳ دی‌ماه کرمان اظهار کرد:تعداد زیادی از عاشقان و ارادتمندان حاج قاسم سلیمانی در ۱۳ دی ماه مظلومانه به شهادت رسیدند.

وی با بیان اینکه شهدای انفجار تروریستی کرمان به عشق شهدا و شهید سلیمانی به گلزار شهدای کرمان آمده بودند و مظلومانه به شهادت رسیدند افزود:بیش از ۱۰۰۰ شهید در گلزار بین المللی شهر کرمان آرمیده اند و از شهدا درس ایثار و خدمت به مردم می‌آموزیم و باید مراقب بود که مقام، ثروت و زندگی دنیایی ما را از آرمان‌های شهدا غافل نکنند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به تحلیف تعدادی از کارشناسان رسمی دادگستری، خاطرنشان کرد: کار وکالت و کارشناسی در دادگستری در اجرای عدالت نقش موثری دارد و قضاوت عادلانه وقتی محقق می‌شود که در کنار آن کارشناسی عادلانه انجام شود.

وی ادامه داد: امروز مکان تحلیف در گلزار شهدای کرمان اتفاق افتاد تا شهیدان نیز شاهد سوگند شما وکلا و کارشناسان رسمی دادگستری باشند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه یک قاضی هر چند هم که بخواهد راه عدالت را برود نیازمند یک نظریه کارشناسی عادلانه در پرونده است، افزود: احقاق حقوق جامعه با کارشناسی دقیق در پرونده‌ها انجام می‌شود و به اندازه خود قضاوت اهمیت دارد.

حجت الاسلام و المسلمین حمیدی با اشاره به اینکه خداوند از پیامبران خواسته است تا در بین مردم اجرای عدالت کنند، ادامه داد: بعد از پیامبران، امامان معصوم و بعد از مجتهدین واجد شرایط این مسئولیت را قضات بر عهده دارند.

وی با بیان اینکه جایگاه قضاوت یک جایگاه رفیع است و کارشناسی و وکالت دو بازوی مهم برای یک قضاوت عادلانه هستند، گفت: تحلیف یعنی سوگند خوردن برای انجام وظیفه و مقدمه‌ای دارد که با اهمیت آن موضوع آشنایی دارم و با تحلیف ضمانت اجرای وجدانی برای انسان به‌وجود می‌آید.

رئیس کل دادگستری استان کرمان تصریح کرد: کار وکلات، قضاوت و کارشناسی در اجرای عدالت نقش موثری دارند و قضاوت عادلانه وقتی محقق می‌شود که کارشناسی و وکالت و دفاع عادلانه در خصوص آن موضوع انجام شده باشد و اگر این دو امر نباشد، کار قاضی سخت می‌شود لذا وکلا و کارشناسان باید از تجربه و دانش شان در راستای احقاق حقوق جامعه و افراد به قاضی کمک کنند.

آیین تحلیف و اعطای پروانه کارشناسی ۲۵۰ نفر از کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان در کنار مرقد شهید سلیمانی برگزار شد

حجت الاسلام و المسلمین حمیدی به تشریح معنای تحلیف پرداخت و گفت: مقدمه تحلیف دانستن وظیفه و مسئولیت است و تحلیف و سوگند در جمع و در محضر قرآن کریم انجام می‌شود. 

رئیس کل دادگستری استان کرمان منصب وکالت و کارشناسی را به اندازه منصب قضاوت مهم دانست و گفت: وکلا و کارشناسان دادگستری بازوان قوه قضاییه در رسیدگی به پرونده‌ها هستند.

در ادامه رئیس مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان نیز گفت: مقرر بود که دوشنبه هفته قبل این مراسم برگزار شود، اما به دلایل اتفاقات رخ داده این مراسم به امروز موکول شد.

عباس دلفاردی با بیان این مطلب که مرکز کاشناسان رسمی دادگستری استان یکی از مراکز پیشرو در سطح کشور است، اظهار کرد: در ۲۰ سال گذشته تعداد کارشناسان استان به اندازه کارشناسانی که امروز تحلیف می‌شوند، نبودند.

رئیس مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان با اشاره به کیفیت بالای آموزش کارشناسان رسمی دادگستری افزود: کلاس‌های آموزشی برای ارتقاء آگاهی کارشناسان برگزار می‌کنیم.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *