تقدیر دادستان تهران از کمک نوع دوستانه خانواده شهید انصاری به آزادی محکومان مالی

9:23 - 25 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۴۶۲۰
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
تقدیر دادستان تهران از کمک نوع دوستانه خانواده شهید انصاری به آزادی محکومان مالی
دادستان تهران در جلسه کاهش جمعیت کیفری و ساماندهی زندانیان استان تهران، از خانواده شهید والامقام سعید انصاری، بابت کمک خیرخواهانه در آزادی تعدادی از محکومان مالی، تقدیر و تجلیل به عمل آورد.

خبرگزاری میزان - دهمین نشست کاهش جمعیت کیفری و ساماندهی زندانیان استان تهران، همزمان با سالروز شهادت شهید سعید انصاری، از شهدای مدافعان حرم و با حضور خانواده این شهید والامقام، در دادستانی تهران برگزار شد. 

دادستان تهران در این جلسه، ضمن قدردانی از کمک‌های انسان دوستانه خانواده شهید انصاری که زمینه آزادی تعدادی از محکومان مالی را فراهم آورده است؛ اظهار کرد: تقارن این نشست با سالروز شهادت این شهید والامقام حائز اهمیت بوده و قطعا حضور خانواده شهید باعث خیر و برکت است و با دعای خانواده معظم شهدا، کیفیت امور ارتقا خواهد یافت.

وی با بیان اینکه شهدای عزیز با نثار جان ارزشمند خود، به بالاترین نقطه ایثار که همانا شهادت بوده نائل آمدند؛ تأکید کرد: ما هرچه داریم از برکت خون شهداست، خیر و برکت نظام به خون شهداست و خون مطهر شهدا باعث شده امروز، امنیت در کشور برقرار شود. 

دادستان تهران افزود: خانواده شهدا، در عرصه‌های مختلف ایثار حضور دارند و در جشن گلریزان اخیر برای آزادی زندانیان، فرزند شهید انصاری با اهدای انگشتر مقام معظم رهبری، زمینه آزادی تعدادی محکوم مالی زندانی را فراهم آورد که این همان ایثار، انفاق و احسان است.

صالحی یادآور شد: این اقدام ارزشمند و معنوی خانواده شهید انصاری برای همیشه به یادگار باقی خواهد ماند و موجب ترویج و اشاعه روحیه انفاق و احسان در جامعه خواهد شد.

دادستان تهران گفت: حضور خانواده شهدا در جشن گلریزان بسیار اثربخش است و به‌حمدالله در جشن اخیر به برکت حضور این عزیزان، حدود ۱۵ میلیارد تومان برای آزادی زندانیان جمع آوری شد.

دادستان تهران خطاب به خانواده شهید انصاری تصریح کرد: دعای خانواده شهدا جاری کننده خیر و برکت است و مجموعه دستگاه قضایی و سایر دستگاه‌ها به دعای شما نیازمند می‌باشند، چرا که خانواده شهدا در نزد خداوند متعال ارج و جایگاه بالایی دارند و همان طور که شهدا در روز قیامت شفاعت می‌کنند شما بزرگواران نیز با آبرو و شأنیتی که نزد خداوند سبحان دارید؛ ما را مورد لطف و دعای خیر خود قرار دهید.

وی تأکید کرد: وظیفه همکاران قضایی ما در تحقق عدالت، برخورد با مفسدان، احقاق حقوق و تأمین امنیت مردم بسیار مهم و سنگین است و ما برای ادامه این مسیر تا تحقق عدالت کامل در جامعه، به صورت ویژه به دعای خیر شما نیازمندیم.

دادستان تهران در پایان با اهدای لوح تقدیر از خانواده این شهید والامقام تشکر و قدردانی به‌عمل آورد.

دهمین جلسه کاهش جمعیت کیفری و ساماندهی وضعیت زندان‌های استان تهران با حضور علی صالحی دادستان تهران، سید حشمت الله حیات الغیب مدیرکل زندان‌های استان تهران، معاونین ستادی و همچنین سرپرستان نواحی دادسرا‌های تهران، در سالن جلسات دادستانی تهران برگزار شد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *