مسئولان قضایی استان آذربایجان‌غربی از حوزه قضایی میاندوآب بازدید کردند

10:53 - 21 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۴۰۹۶
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
مسئولان قضایی استان آذربایجان‌غربی از حوزه قضایی میاندوآب بازدید کردند
رئیس کل و ۳۵ نفر از مدیران و بازرسان دادگستری استان آذربایجان‌غربی از حوزه قضایی میاندوآب بازدید کردند.

خبرگزاری میزان_ ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری استان آذربایجان‌غربی در جریان بازدید از حوزه قضایی میاندوآب گفت: هدف این بازرسی‌ها علاوه بر نظارتی و صیانتی بودن، آموزش‌محوری آن است تا با شناسایی مشکلات نسبت به رفع آن‌ها اقدام شود.

وی افزود: تعداد زیادی از پرونده‌ها در هر شعبه توسط بازرس مستقر در آن شعبه از ابعاد مختلف به ویژه رعایت قوانین مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان‌غربی تاکید کرد: آنچه که حائز اهمیت است همفکری و هم‌اندیشی جمعی برای ارائه راهکار‌های مناسب جهت ارتقای عملکرد‌ها و استانداردسازی اقدامات در شعب است.

وی یادآور شد: نتایجی همچون اتقان آرای صادره، رشد حداکثری خدمات در بستر الکترونیک، استفاده بهینه و حداکثری از تاسیسات قانونی در کاهش آمار کیفری زندان‌ها و خصوصا اجرای واقعی احکام صادره از دادگاه‌ها مد نظر است که به امید خدا و با تلاش جمعی همکاران حاصل خواهدشد.

عتباتی در رابطه با کنترل ورودی پرونده که به صورت سیل آسا وارد دستگاه قضایی می‌شود، مدیریت وقوع و مدیریت ورود را از مدیران قضایی شهرستان و مسولین ارجاع خواستار شد و تاکید کرد: از ورود پرونده‌های غیر قضایی به واحد‌های قضایی جدا جلوگیری به عمل آید.  

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان‌غربی از بازرسان خواست همکاران و شعبی که عملکرد مطلوب دارند را برای تشویق، معرفی کنند.

همچنین گروهی از بازرسان دادگستری استان نیز جهت بررسی وضعیت زندان میاندوآب اعزام و در آنجا مستقر شدند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *