رئیس کل دادگستری گلستان: در ۲ سال گذشته ۱۰۰ کارچاق‌کن و دلال شناسایی و دستگیر شدند

9:54 - 20 آذر 1402
کد خبر: ۴۷۴۸۷۳۵
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
رئیس کل دادگستری گلستان: در ۲ سال گذشته ۱۰۰ کارچاق‌کن و دلال شناسایی و دستگیر شدند
رئیس کل دادگستری گلستان درباره اقدامات دادگستری استان برای مبارزه با فساد گفت: در ۲ سال گذشته با تقویت اقدامات نظارتی، دست کم ۱۰۰ کارچاق کن و دلال را شناسایی و دستگیر کردیم که در نوع خود کم نظیر است.

خبرگزاری میزان- دانشجویان دانشگاه فرهنگیان گرگان امروز در نشست صمیمی با رئیس کل داگستری گلستان از دغدغه‌های خود گفتند و سوالات شان درباره مسائل روز جامعه را پرسیدند.

رئیس کل دادگستری گلستان در این نشست، استکبارستیزی را مهم‌ترین فلسفه نامگذاری روز دانشجو عنوان کرد و گفت: برخی گمان می‌کنند سابقه دشمنی آمریکا با ملت ایران به بعد از انقلاب اسلامی بازمی گردد، اما نگاهی به سیر حوادث تاریخی مانند کودتای ۲۸ مرداد و حوادث ۱۶ آذر ۱۳۳۲ نشان می‌دهد دشمنی آمریکا با ملت ایران دیرینه است.

حیدر آسیابی گفت: از حدود ۴ هزار شهید دانشجوی کشور، ۲۵ درصد دانشجومعلمان بودند که درست در زمانی که کشور به آن‌ها نیاز داشت برای دفاع از اسلام و ایران به جبهه رفتند و در این راه به شهادت رسیدند.

در ادامه این نشست رئیس کل دادگستری در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان درباره ساخت و ساز‌های غیرمجاز در زیارت گرگان گفت: ۲۰ سال ساخت و ساز‌ها جلوی چشم مسئولان متولی انجام شد و نتوانستند کنترل کنند، اما با تلاش‌ها و اقداماتی که انجام شد موفق شدیم این روند را متوقف کنیم. اکنون نقل و انتقال هر گونه مصالح ساختمانی حتی برای ساخت و ساز‌های مجاز در داخل بافت روستا هم، بدون مجوز دادستانی امکان پذیر نیست.

رئیس کل دادگستری گلستان: در ۲ سال گذشته ۱۰۰ کارچاق کن و دلال را شناسایی و دستگیر کردیم

وی در پاسخ به سوال دانشجویان درباره پرونده نهاده‌های دامی هم گفت: تاکنون چند پرونده در ارتباط با این موضوع در استان تشکیل شده که برای تعدادی از این پرونده‌ها کیفرخواست صادر شده و تعدادی هم در مرحله رسیدگی مقدماتی است.

آسیابی گفت: در پرونده فساد در شهرداری و شورای شهر گرگان هم رای بدوی پرونده شهردار سابق صادر شده و هم اکنون در مرحله تجدیدنظرخواهی است که پس از قطعی شدن رای، بر اساس ماده ۳۶ جزئیات آن به اطلاع مردم رسانده می‌شود.

وی ادامه داد: در پرونده ۲ عضو شورای شهر هم یک پرونده رای بدوی صادر شده و پرونده عضو دیگر هم در دادگاه کیفری یک استان در حال رسیدگی است.

آسیابی درباره اقدامات دادگستری استان برای مبارزه با فساد هم گفت: در ۲ سال گذشته با تقویت اقدامات نظارتی، دست کم ۱۰۰ کارچاق کن و دلال را شناسایی و دستگیر کردیم که در نوع خود کم نظیر است.

وی به تلاش‌های دادگستری گلستان برای توسعه و رونق استان هم اشاره کرد و گفت: طرح بر زمین مانده پتروشیمی گلستان پس از ۱۶ سال با پیگیری و تلاش شبانه روزی دادگستری بالاخره روی ریل افتاد و امروز دولت می‌تواند کار‌های اجرایی آن را پیش ببرد.

به گفته آسیابی، در موضوع جزیره آشوراده هم پس از ۲ دهه معطلی طرح گردشگری این جزیره با ورود دادگستری گره گشایی شد.

رئیس کل دادگستری گلستان با بیان این که از حضور در جمع دانشجویان استقبال می‌کنیم، گفت: از زمان ورود به استان بار‌ها به دعوت دانشگاه‌های مختلف در جمع دانشجویان حاضر شدیم و از پاسخگویی به سوالات و شنیدن دغدغه‌های این قشر ابایی نداریم.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *