۳۲ دستگاه خودروی شوتی در بندرعباس توقیف شد

9:16 - 30 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۵۵۱۹
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
۳۲ دستگاه خودروی شوتی در بندرعباس توقیف شد
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان از شناسایی و توقیف ۳۲ دستگاه خودروی شوتی فعال در زمینه قاچاق خبر داد.

خبرگزاری میزان-عارف اکبری دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان با اشاره به اجرای طرح امنیت محله محور در بندرعباس و توابع آن، اظهار کرد: در نتیجه اجرای این طرح در حوزه های انتظامی جلابی و حسنلنگی با حضور نماینده دادستان در محل، تعداد ۳۲ دستگاه خودروی شوتی فعال در زمینه قاچاق، شناسایی و توقیف شد.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف اجرای این طرح، مقابله با قاچاق سوخت و جلوگیری از هدر رفت سرمایه های ملی است،‌ افزود: در نتیجه اجرای این طرح، ضمن شناسایی و جمع آوری ۵۰ مخزن و محل نگهداری سوخت قاچاق به همراه ۱۸ عدد مشک ماری، ۲۰۰ هزار لیتر گازوئیل و فرآورده های نفتی نیز کشف و ضبط شد.

عارف اکبری همچنین تصریح کرد: دستورات لازم مبنی بر تحویل سوخت‌های کشف شده به شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی صادر شده است.

وی گفت: با توجه به اینکه قاچاقچیان با استفاده از خودرو‌های تندرو تحت عنوان شوتی اقدام به قاچاق کالا، مواد مخدر و سوخت می‌کنند، دادسرای مرکز استان هرمزگان موضوع برخورد با این خودرو‌ها را با جدیت در دستور کار قرار داده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان با بیان اینکه طرح های مبارزه با قاچاق استمرار می‌یابد، تصریح کرد: در روزهای آینده عملیات های ضربتی و اقدامات قاطعی در مناطق مختلف استان انجام می‌شود و تا ریشه کنی کامل قاچاق سوخت ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام /ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *