سرپرست اداره کل ثبت اسناد و املاک استان خراسان شمالی منصوب شد

8:40 - 30 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۵۵۰۷
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
سرپرست اداره کل ثبت اسناد و املاک استان خراسان شمالی منصوب شد
طی حکمی از سوی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، سرپرست ثبت اسناد و املاک استان خراسان شمالی منصوب شد.

خبرگزاری میزان-آیین تودیع و معارفه مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان خراسان شمالی با حضور رئیس کل دادگستری، دالوندی مشاور رئیس سازمان ثبت، فلاح تفتی مدیر کل کاداستر سازمان، دادستان عمومی و انقلاب بجنورد، مدیرکل ثبت خراسان رضوی و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین براتی زاده رئیس کل دادگستری خراسان شمالی در این مراسم با اشاره به اهمیت خدمت به مردم به قصد قرب و رضایت الهی، بر اجرای دقیق قانون جامع حدنگار تأکید کرد و گفت: این قانون به عنوان اولویتی مهم در دستگاه قضایی مطرح است و با پیگیری‌های جهادی و مکرر رئیس سازمان ثبت اسناد واملاک کشور در حال اجرا است.

وی ابراز امیدواری کرد با استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و حمایت‌های دستگاه قضایی استان اعم از شورای قضایی وشورای حفظ حقوق بیت المال، همانگونه که تثبیت مالکیت و حدنگاری ۹۸ درصدی اراضی ملی و منابع طبیعی استان تاکنون با موفقیت انجام گرفته است، با همراهی مسئؤلان و دستگاه‌های متولی در حوزه کاداستر اراضی کشاورزی نیز به نحوی تلاش گردد تا هدف گذاری‌ها و برنامه‌های سازمان ثبت در موعد مقرر محقق شود.

ایلالی، دادستان مرکز استان نیز با تاکید بر جایگاه ویژه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به عنوان یکی از دستگا‌های مهم تابعه قوه قضاییه گفت: اجرای قانون جامع حدنگار به عنوان یکی از موضوعات مهم همواره در جلسات شورای حفظ حقوق بیت المال مطرح بوده و امیدواریم با حضور مدیرکل جدید به عنوان عضوی از اعضای شورای قضایی و با حمایت‌های دستگاه قضایی استان به سرانجام مطلوب برسد.

دالوندی مشاور رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور هم با قدردانی از تلاش‌های خیرخواه مدیرکل سابق ثبت استان، خواستار همراهی بیشتر رئیس شورای قضایی استان، مدیران دستگاه‌های اجرایی و رؤسا و کارکنان واحد‌های ثبتی به پیشبرد هرچه بهتر اهداف دستگاه قضایی و سازمان ثبت در مأموریت‌های مهم این سازمان شد.

وی کارکنان سازمان ثبت را امانتداران مورد اعتماد مردم عنوان کرد و با اشاره به اهمیت و جایگاه سازمان ثبت اسناد و املاک در کشور افزود: صدوراسناد مالکیت باعث کاهش اختلافات و پرونده‌ها در جامعه و مراجع قضایی می‌شود لذا باید در کنار تسریع در حدنگاری و صدور اسناد، دقت و کیفیت لازم نیز از اولولیت‌های اصلی باشد.

دالوندی با بیان اینکه بسیاری از فعالیت‌های سازمان ثبت اسناد و املاک ماهیت قضایی دارد گفت: متاسفانه هراز چند گاهی این سازمان را با مباحثی همچون انتزاع از دستگاه قضایی دچار حاشیه می‌کنند که شاید موفقیت‌های این سازمان در پیشبرد مأموریت‌ها و قرار گرفتن آن در مسیر صحیح حرکتی، درآمدزایی و اطلاعات ارزشمند موجود در آن موجب طرح چنین مباحثی می‌شود.

فلاح تفتی مشاور رئیس سازمان ثبت و مدیرکل کاداستر این سازمان نیز هدف از اجرای قانون جامع حدنگار را صدور اسناد به صورت دقیق، صحیح و با کیفیت عنوان کرد وخواستار تلاش و اهتمام بیشتر دراجرای صدور اسناد اراضی کشاورزی مطابق قوانین و مقررات و پرهیز از برخی آمارسازی‌ها جهت ارتقاء رتبه عملکردی شد.

در پایان این مراسم محمد مقدسی معاون امور املاک اداره کل ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی به عنوان سرپرست جدید اداره کل ثبت اسناد و املاک خراسان شمالی معرفی شد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *