رئیس کل دادگستری استان بوشهر: ۹۰ درصد از مجموع کالا‌های رسوبی بنادر استان ترخیص شده است

12:57 - 24 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۴۵۹۳
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
رئیس کل دادگستری استان بوشهر: ۹۰ درصد از مجموع کالا‌های رسوبی بنادر استان ترخیص شده است
رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت: تعیین‌تکلیف کالا‌ها در انبار‌های اموال‌تملیکی با هدف جلوگیری از تضییع حق مردم باید تسریع شود.

خبرگزاری میزان-مهدی مهرانگیز رئیس کل دادگستری استان بوشهر از انبار‌های اموال تملیکی استان بازدید کرد و در نشست با مدیر کل اداره بنادر و کشتیرانی، مدیرکل گمرکات استان بوشهر و مدیرکل جمع آوری و فروش اموال تملیکی به تعیین تکلیف کالا‌های رسوبی در انبار‌ها اشاره کرد و گفت: در چند ماهه اخیر تاکنون بیش از ۹۰ درصد از مجموع کالا‌های رسوبی سنواتی بنادر استان بوشهر ترخیص شده و مابقی فرایند ترخیص در حال انجام است.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر در ادامه به سرعت بخشی در خصوص تعیین تکلیف کلیه کالاها در انبار ها اشاره کرد و گفت: به همین منظور هر دو ماه یکبار نشست‌هایی با دستگاه‌های مرتبط با تعیین تکلیف کالاهایی که در گمرک و بنادر استان بوشهر برگزار می‌شود تا موجودی انبارها به روز رسانی شود .

مهدی مهرانگیز ضمن اشاره به ورود دادگستری استان و صدور دستورات قضایی در مورد تعیین تکلیف کالاها در انبارها افزود: کالاهایی که از خیلی سال ها در بنادر و گمرکات مانده بود با تلاش مدیران استان از جمله مدیرکل بنادر و دریانوردی و ناظر گمرکات و مدیرکل گمرک بوشهر تعیین تکلیف شده است.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر با اشاره به ورود حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای به عنوان ریاست قوه قضاییه در استان بوشهر و تاکیدات وی در مورد تعیین تکلیف اموال و کالاهای موجود در انبار ها ،گفت: دادگستری استان بوشهر با همکاری مسئولین متولی در تلاش هست تا در بنادر و گمرکات هیچ اموالی باقی نماند و این رویکرد ارزشمند در بنادر استان بوشهر به صورت ویژه دنبال می‌شود.

مهرانگیز افزود: ماندن کالاها در بنادر به دلیل شرایط خاص آب و هوایی بوشهر آسیب هایی دارد که با هدف جلوگیری از تضییع حق مردم و بیت المال باید در روند ترخیص و تعیین‌تکلیف این کالاها تسریع شود.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *