۴۳ درصد پرونده‌های شورای حل‌اختلاف خراسان‌جنوبی به‌ سازش ختم شده است

15:05 - 22 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۴۲۳۰
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
۴۳ درصد پرونده‌های شورای حل‌اختلاف خراسان‌جنوبی به‌ سازش ختم شده است
سرپرست معاونت توسعه حل اختلاف خراسان جنوبی گفت: در هفت ماهه نخست امسال بیش از ۲۴ هزار پرونده به شورای‌های حل اختلاف خراسان جنوبی ارجاع شده که ۴۳ درصد از آن‌ها منجر به صلح وسازش شده است.

خبرگزاری میزان- نشست صمیمی رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی، رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب بیرجند و سرپرست معاونت توسعه حل اختلاف این استان با جمعی از کارکنان مجتمع شورای حل‌اختلاف بیرجند برگزار شد.

حسین وکیل‌زاده ثانی گفت: در هفت ماهه نخست امسال بیش از ۲۴ هزار پرونده به شورای‌های حل اختلاف خراسان جنوبی ارجاع شده که ۴۳ درصد از آن‌ها منجر به صلح و سازش شده است و از ورود حجم سنگینی از پرونده‌ها به دادگستری جلوگیری شده است.

سرپرست معاونت توسعه حل اختلاف استان بیان کرد: با همت و تلاش همکاران در شورا‌های حل اختلاف در این مدت پرونده‌های بالغ بر ۶۰ میلیارد تومان به سازش ختم شده است و با مدیریت صحیح و تلاش مضاعف به دنبال این هستیم تا به اهداف تعیین شده خود برسیم.

حسین وکیل‌زاده ثانی گفت: دو پویش کشوری با نام‌های "به عشق امام رئوف می‌بخشم" به مدت سه ماه و پویش "به عشق امام حسین(ع) می‌بخشم" به مدت دو ماه با هدف فرهنگ‌سازی صلح و سازش که یکی از رسالت‌های مرکز توسعه حل اختلاف است، برگزار شد. 

وی ادامه داد: همایش استانی تقدیر از صلح یاران برتر نیز در خراسان جنوبی برگزار شده است.

انتهای پیام/ 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *