پاسخگویی به‌موقع ضابطان قضایی به استعلامات، راهکار پیشگیری از اطاله‌دادرسی است

11:24 - 22 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۴۱۶۲
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
پاسخگویی به‌موقع ضابطان قضایی به استعلامات، راهکار پیشگیری از اطاله‌دادرسی است
رئیس کل دادگستری اصفهان با اشاره به برنامه‌های در دست اقدام برای ادامه طرح رسیدگی به پرونده‌های مسن افزود: یکی از موانع در اجرای این طرح تاخیر کارشناسان و ضابطان قضایی در پاسخ به استعلامات و انجام تحقیقات قضایی است و مسئولان امر باید با درایت و برنامه‌ریزی‌های دقیق‌تر این مشکل را حل کنند.

خبرگزاری میزان- حجت‌الاسلام‌ و‌المسلمین اسداله جعفری در شورای قضایی استان اصفهان، ضمن تسلیت شهادت تعداد زیادی از مردم بی‌دفاع غزه بیان کرد: وحشی‌گری‌های بی‌سابقه‌ای که صهیونیست‌ها جلوی چشم جهانیان و با وقاحت تمام، علیه کودکان، زنان و مردم بی‌دفاع غزه انجام می‌دهند باعث بیداری ملت‌های جهان شده است و این نفرت جهانی موجبات نابودی اسرائیل جنایت‌کار را فراهم خواهد کرد.

وی افزود: سکوت دولت‌های غربی و برخی دولت‌های منظقه حامی صهیونیست در قبال اقدامات ضد بشری اسرائیلی‌ها باعث نشده است که ملت‌های آن‌ها سکوت کنند و فریاد نفرت ملت‌ها از اقدامات ددمنشانه اسرائیل، در جای‌جای جهان طنین‌انداز شده است.

رئیس کل دادگستری اصفهان با اشاره به برنامه‌ها، برای ادامه طرح رسیدگی به پرونده‌های مسن افزود: با وجود اینکه مجموعه دادگستری استان با قدرت و سرعت حداکثری در اجرای این طرح در حال فعالیت است اما یکی از موانع اجرای این طرح تاخیر کارشناسان، و ضابطین قضایی در پاسخ به استعلامات و انجام تحقیقات قضایی است و مسئولان امر باید با درایت و برنامه‌ریزی‌های دقیق‌تر این مشکل را حل کنند و مدیران قضایی یعنی، روسا و دادستان‌های حوزه‌های قضایی باید نظارت جدی داشته باشند.

حجت‌الاسلام‌ و‌المسلمین جعفری در پایان با بررسی مشکلات دستگاه قضایی استان و سازمان‌های تابعه به‌ویژه سازمان بازرسی پیگیری برای رفع مشکلات توسط مدیران این سازمان‌ها و حمایت توسط دولت را خواستار شد.

 در این نشست ضمن بررسی مصوبات نشست پیشین شورای قضایی استان، در خصوص برنامه‌های آتی این شورا بحث و تبادل نظر شد.

انتهای پیام/ 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *